Moterys už vairo – mitai, kuriuos seniai reikėjo paneigti

Kiek esate girdėję „sparnuotų“ posakių apie moteris už vairo? Liaudies folkloras ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje vis dar nėra palankus moterims už vairo, tad kad ir kaip nemalonu, tokias frazes pokalbiuose dar dažnai galima išgirsti:

  • Moteris prie vairo – tai žvaigždė danguje: spindi, žiba… Tu ją matai, o ji tavęs ne.
  • Į tris dalykus galima žiūrėti visą amžinybę ir gėrėtis: tekantį vandenį, degančią ugnį ir besiparkuojančią moterį.
  • Kuo nustebinti moteriškę, kuri 10 metų kasdien vairuoja automobilį dideliame mieste ir nė karto nebuvo patyrusi avarijos? Parodyti jai antrą bėgį!

Tačiau bendras stereotipas, jog moteris už vairo yra grėsmė visuomenei nėra įrodytas nei pavyzdžiais, nei statistika. Priešingai, moterys už vairo yra atsargesnės, atidesnės ir sukelia mažiau eismo įvykių. Kokius mitus apie vairuojančias damas jau seniai reikėjo paneigti, dalinasi Reidasofficial.lt

Mitas ar ne? Moterims patinka maži automobiliai

Toks teiginys yra netiesa. Tai priklauso nuo moters poreikių ir pageidavimų. Visai kaip ir vyrai, vienos moterys mėgsta didelius automobilius, kitos mažus, trečios renkasi sportinius, ketvirtos ekonomiškus. Visgi dažniau nei vyrai, moterys pabrėžia, jog renkantis automobilį, joms svarbu saugumas.

Mitas ar tiesa? Moterys nemoka prižiūrėti automobilio

Visada yra išimčių iš taisyklių, tačiau paprastai moterys yra kiek tvarkingesnės ir labiau prižiūri automobilį. Dažniau plauna, valo, tikrina ar nereikia langų plovimo skysčio, ar pakeisti tepalus. Taip pat atsitikus smulkiam gedimui, jo neignoruoja, o kreipiasi į autoservisą. Tad galima drąsiai sakyti, jog moterų automobiliai yra techniškai tvarkingi.

Mitas ar tiesa? Jei automobilis geras – tai vyras padovanojo

Dažnai už geresnio, prabangesnio automobilio sėdinti mergina sulaukia paniekinamų komentarų, jog vyras ar meilužis, o gal tėtis automobilį padovanojo. Tačiau tie patys kalbėtojai pamiršta, jog moterys šiais laikais uždirba ne mažiau nei vyrai, užima aukštas pozicijas, daro karjerą ir nusipirkti automobilį pačioms tikrai nėra problemų.

Mitas ar tiesa? Moterys bijo vairuoti.

Tai iš dalies tiesa. Tačiau klausimas kodėl? Pirmiausia, dėl susiformavusių stereotipų, kurie nuo mažų dienų kala mergaitėms į galvą, jog moterims už vairo ne vieta. Dėl didesnio spaudimo ir dvigubų standartų. Jei vyras padaro nesąmonę už vairo, tai jis tiesiog padarė nesąmonę. Jei moteris – tai ji nemoka vairuoti. Tokie stereotipai kelia nerimą ir moterų baimę atsidurti dėmesio centre, kol jos išmoks vairuoti.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.