Kokios yra populiariausios lietuviškos šventės?

dainu svente

Lietuvos švenčių sąrašai yra  ilgi: valstybinės, tautinės bei religinės šventės, atmintinos dienos. Valstybinės šventės, tai kurių metu nedirbama Lieuvos įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Šiomis dienomis valstybės vėliava privalu iškelti prie, virš arba ant visų nustatytų pastatų, prie valstybių institucijų ir įstaigų.

Nacionalinė dainų šventė

Nacionalinė dainų šventės tradicija- tai šimtą metų besitęsiantis procesas, išaugęs iki reikšmingiausio,  didžiausio Lietuvos kultūros reiškinio. Kultūriniu požiūriu nacionalinė dainų ir šokių šventimo tradicija yra tautinio kultūrinio indentiteto išraiška, besiremianti masiniu meno mėgėjų- choristų, šokėjų ir muzikantų – judėjimu. Pilietiniu ir politiniu požiūriu dainų ir šokių šventės tradicija visada, ypač  okupacijų laikotarpiais, buvo tarsi slaptas ginklas nacionaliniam imunitetui palaikyti ir nepriklausomybės siekiams. Dainavimo judėjimas atkeliavęs į Baltijos šalis, pirmiausia į Estiją ir Latviją, šiuose kraštuose prigijo ir įsitvirtino ilgam iki šių dienų. Dainų šventė Baltijos šalyse nebuvo trumpalaikė mada, o tapo nuolatinė ir vietinėms tautoms labai reikšminga tradicija.

Pirmoji Folkloro diena

Pirmoji Folkloro diena, į kurią suvažiuoja vidutiniškai apie 4 tūkstančius autentiško folkloro atlikėjų. Folkloro atlikėjams koncertuojant, tuo pačiu metu vyksta liaudies dailės, amatų mugė ir demonstravimas, žiūrovai gali pasivaišinti tradiciniais valgiais ir gėrimais. Vakare, baigiantis koncertams, folkloro diena išsilieja į masinį liaudies dainavimą.

Antroji diena

Dainų šventė tapo svarbia raiškos erdve liaudies dailei. Visoje Lietuvoje rengiamos parodos, pav., tapybos, skulptūros, taikomojo meno ir pan.

Trečioji diena

Trečiasis renginys- ansmblių vakaras. Dainų ir šokių ansamblis- trijų žanrų lidinys: lietuvių liaudies dainos, tautinių instrumentų orkestras ir tautinio šokio  grupė.  Ansamblių vakare dalyvauja vidutiniškai 3 tūkstančiai atlikėjjų.

Kiek metų gyvuoja Dainų šventės tradicija

Dainų šventės tradicija gyvuoja apie devyniasdešimt metų. Nacionalinė Dainų ir šokių švenčių tradicija- beveik šimtą metų besitęsiantis procesas, svarbus Lietuvos kultūros reiškinys. Dainų švenčių tradicija gyvuos tol, kol gyvuos mėgėjų meno kolektyvai, kol visuomenė saugos gyvą šio unikalaus reiškinio poreikį. Dainų švennčių idėja perduodadama iš kartos į kartą, su ja augama nuo vaikystės, ši tradicija perduodama šeimose, mokyklose, kultūros įstaigose.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.