Kodėl naudinga valgyti namines daržoves?

daržovės

Namines daržoves valgyti naudinga, nes jos suteikia pagrindinius vitaminus, mineralus ir kitas maistines medžiagas, tokias kaip ląsteliena ir antioksidantai. Tyrimai nuolat rodo, kad daugiausia daržovių suvartojantys žmonės turi mažiausią daugelio ligų, įskaitant širdies ligas ir vėžio riziką. Taigi kasdien valgykite namines daržoves ir gausite visą jų teikiamą naudą.

Ar turguje iš ūkininko pirkti produktai vertingesni žmogaus sveikatai?

Pramoniniu būdu auginant  vaisius ir daržoves naudojama gerokai daugiau chemikalų. Be to, vaisiai esantys prekybos centre, sunoksta tikrai ne natūraliomis sąlygomis, o tai gerokai sumažina jų mitybinę vertę. Atrodytų, kad turguje iš ūkininko įsigyti produktai vertingesni žmogaus sveikatai. Tačiau niekas negali pasakyti, kokiomis sąlygomis jie buvo užauginti, kaip tręšti, transportuoti. Norint sumažinti kenksmingų medžiagų žalumynuose , būtinas jų mirkymas ir terminis apdorojimas. Ruošiant maistui daržoves, ypač šakniavaisius, patartina laikytis griežtų reikalavimų. Ant nešvariai nuluptų daržovių gali likti ne tik pavojingų mikrobų, bet ir parazitinių kirmelių kiaušinėlių. Bulves, morkas, burokėlius ir kitas daržoves prieš lupant reikia nuplauti karštu tekančiu vandeniu. Nuluptas daržoves reikia gausiai peplauti tekančiu vandeniu.

Juodųjų ridikų nauda sveikatai

Juodieji ridikai ir jų sultys pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, mažina uždegimus, skystina gleives, palengvina atsikosėjimą, skatina šlapimo bei tulžies išsiskyrimą. Dėl to šios daržovės ypač naudingos sergantiems kokliušu, ūmiu arba lėtiniu bronchitu, bronchitine astma, plaučių tuberkulioze, šlapimo pūslės bei šlapimtakių akmenlige, tulžies, pūslės bei jos latakų akmenlige, o taip pat kamuojant pabrinkimams.

Šviežios juodųjų ridikų sultys

Gydomuoju poveikiu pasižymi ir šviežios juodųjų ridikų sultys, kurias geriausia spausti rugpjūčio- spalio  mėnesiais iš gerai nuplautų šakniavaisių. Sulčiaspaude galima greitai pasigaminti ridikų sulčių. Galima jas maišyti su burokėlių ir morkų sultimis, į šį mišinį rekomenduojama įdėti medaus. Gydantis ridikų sultimis, jas galima maišyti ir su obuolių sultimis. Ridikų sultys, lygiomis dalimis sumaišytos su medumi arba cukrumi veiksmingai gydo plaučių tuberkuliozę, broncitą, kokliušą, slopina kosulį ir palengvina atsikosėjimą.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.