Prieskoniai – labai plati tema, apimanti visas pasaulio šalis, įvairias kultūras, istorijos etapus. Kulinarijos mėgėjai žino, jog vieni prieskoniai tinka konkretiems patiekalams, tuo tarpu kiti – ko ne viskam. Šį kartą EASTANBUL.LT Jums pasakoja apie prieskonius, kuriuos dažniausiai naudoja mūsų tautiečiai.
Savaime suprantama, dažniausiai naudojame druską ir juoduosius pipirus. Tai – pamatiniai prieskoniai kulinarijoje, naudojami daugumoje patiekalų. Pabrėžtina, kad parduotuvių lentynose yra įvairios kokybės druskos ir juodųjų pipirų, todėl svarbu rinktis kokybišką produktą, siekiant aukščiausio rezultato. Kad ir kokius prieskonius atrastume – be šių, o ypatingai druskos, patiekalai tampa, rodos, beskoniai.
Sekantys populiarūs ir kiekvienoje virtuvėje esantys pagardai – smulkintų žolelių prieskoniai. Šioje vietoje žmonių pasirinkimai išsiskiria priklausomai nuo gamybos ir mitybos įpročių. Rekomenduoti vienus ar kitus prieskonius būtų pakankamai sudėtinga, kadangi kiekvienas turime savo skonį, tačiau ką tikrai galime patarti – dažniausiai naudojamus prieskonius sutalpinti į stiklinius indelius, juos kaskart papildant. Toks organizacinis sprendimas padeda palaikyti tvarką prieskonių skyriuje, be to visi prieskoniai aiškiai matomi, nereikia užsiimti „paieškos operacijomis“. Dažnai lietuvių virtuvėje sutinkami prieskoniai bulvėms, paukštienai, kiaulienai, sriuboms. Galime rasti paprastos ar rūkytos maltos paprikos, česnakinių pipirų, kmynų, malto imbiero, ciberžolės, čiobrelių, raudonėlio, krapų, rozmarino, cinamono, taip pat lauro lapelių ir itin populiaraus baziliko. Ko gero, šis sąrašas ir Jums yra puikiai pažįstamas.
Ne paslaptis, jog dažnai maisto skoniui didelę įtaką daro ne pavienių prieskonių, o jų mišinių naudojimas ir šioje vietoje jau reikėtų bent bazinių žinių apie prieskonių suderinamumą, Jei tokių neturite – internete gamybos formulių tikrai rasite, be to, galima eiti lengviausiu keliu – nusipirkti jau paruoštus prieskonių mišinius. Bet kuriuo atveju, rekomenduojama pirkti tik laiko patikrintus ir kokybiškus prieskonių mišinius, kad neišmesti pinigų „į balą“ ir nesugadinti paruošto maisto skonio, nebent esate užkietėjęs eksperimentatorius. Kadangi Lietuvoje metai iš metų vis labiau populiarėja Azijos ir kitų mums svetimų regionų virtuvė, skirtingi, dar nematyti prieskoniai ir jų mišiniai taip pat tampa populiarūs.
Pasirinkime teisingai ir skanaus!