Ką daryti, norint gauti administratorės darbą?

darbas

Tikriausiai nebūtų įmanoma rasti nei vienos įmonės, kuri savo kolektyve neturėtų biuro administratorės. Neskaitant tų įmonių, kurios vysto nedidelį, išskirtinai savo šeimos verslą arba kolektyvą sudaro vos keletas darbuotojų. Kitais atvejais biuro administratorius ar administratorė – tai pirmas asmuo, kurį dažniausiai sutinkame užėję į įmonę.

Būtent dėl šios priežasties biuro administratoriui neretai yra keliami ypač aukšti reikalavimai. Juk kaip sakoma, šis asmuo formuoja ir pačios įmonės įvaizdį. Be to, ši pareigybė apima išties nemažą darbuotojui tenkančių atsakomybių spektrą. Visų pirma, didžiausias ir turbūt pagrindinis reikalavimas šiam darbui – tai komunikabilumas, estetika, etiškumas. Be to, kandidatas turi mokėti užsienio kalbas, gebėti laisvai dirbti kompiuteriu, turėti atitinkamas personalo, dokumentų ruošimo, įstatymų žinias. Kai kuriais atvejais gali praversti tam tikrų personalo ar dokumentų valdymo programomis žinios.

Svarbu, kad biuro administratorius gebėtų efektyviai organizuoti savo darbo laiką bei darbus.  Priklausomai nuo įmonės dydžio, dažniausiai biuro administratorius rūpinasi ir darbuotojų darbo laiko apskaita, žiniaraščių pildymu, atostogų grafiko sudarymu. Privalo teikti įvairias ataskaitas, tvarkyti darbuotojų asmens bylas, rengti įsakymus, projektus. Ruošti dokumentus viešųjų pirkimų konkursams, jeigu įmonė tokiuose dalyvauja. Nepaisant to, administratorės darbas Vilniuje yra viena bene populiariausių pozicijų. O ir kandidatuojančių į šias pozicijas konkurencija taip pat yra gana ne maža.

Norint gauti šias pareigas, ką reikia mokėti ar ką reikia daryti, konkretaus atsakymo nėra. Bet nereikia turėti iliuzijų, kad viskas, ką reikės daryti – tai tik ruošti kavą svečiams ir įmonių vadovams. Darbo pobūdis priklauso nuo kiekvienos įmonės specifikos, jos struktūros ir net dydžio. Didelės įmonės dažnai turi atskirą personalo skyrių, kuriame biuro administravimo darbus dalijasi net keletas darbuotojų. Todėl kiekvienos iš jų pareigybės skiriasi.

 

 

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.