Ikimokyklinis ugdymas: ką svarbu žinoti?

Ikimokyklis ugdymas – vienas svarbiausių pasiruošimo etapų, norint tinkamai pasiruošti mokyklai bei pradiniam ugdymui. Vis dėlto, ikimokyklinį ugdymą siūlančių įstaigų pasiūla šiomis dienomis – gana didelė, todėl tėvams, siekiantiems kuo geriausių rezultatų ir kuo kokybiškesnio vaikų ugdymo, teisingą sprendimą priimti kartais sunku. Šiandien pasidalinsime patarimais, ką svarbu žinoti apie ikimokyklinį ugdymą.

Ikimokyklinio ugdymo pagrindinis tikslas – mokyti bei ugdyti vaikus per įvairaus pobūdžio žaidimus ar kitus praktinius užsiėmimus. Ikimokyklinis ugdymas yra pirmasis vaiko ugdymo etapas, vis dėlto, tai nei iš tolo neprilygsta sėdėjimui klasėse ar pamokose. Darželiuose vaikai piešia, dainuoja, mokosi rašyti, skaityti bei skaičiuoti, klausosi bei susipažįsta su aplinka. Būtent todėl, prieš rinkdamiesi ikimokyklinio ugdymo įstaigą, pasidomėkite, kaip joje vykdomas ugdymo procesas, kokios veiklos siūlomos vaikams. Ieškantiems darželių, geriausia informacijos ieškoti internete, neretai kai kurie darželiai netgi leidžia patiems tėveliams apžiūrėti įstaigos patalpas bei įsitikinti, kad vaikas bus saugiose rankose bei tinkamai ugdomas. Kauniečiams, ieškantiems kokybišką ugdymą užtikrinančios įstaigos, puikiai tinka darželis Kaune „Rudnosiukas“. Tai darželis – mokyklėlė, turinti ne vienerių metų patirtį, ruošiant ikimokyklinio amžiaus vaikus bei suteikiant jiems nemažai gyvenime praversiančių įgūdžių. Šis darželis Kaune – viena populiariausių ir daugiausiai gerų atsiliepimų iš tėvų sulaukianti ikimokyklinio ugdymo įstaiga.

Išsirinkus tinkamą ugdymo įstaiga, labai svarbus yra pasiruošimo etapas. Reikia vaikui tinkamai paaiškinti, kas per įstaiga apskritai yra darželis, kokiu tikslu ten einama, paaiškinti, ką vaikas darželyje veiks. Taip pat svarbu vaikams pasakyti, kad darželyje yra tam tikros taisyklės, kurių svarbu laikytis, taip pat, kad ugdymo įstaigoje kartu bus ir kiti vaikai, su kuriais taip pat svarbu gražiai bendrauti ir elgtis.

Apskritai, norint, kad vaikas kuo geriau jaustųsi darželyje Kaune bei kuo greičiau priprastų prie gyvenimo pokyčių, rekomenduojama prieš pradedant lankyti darželį, susitikti su darželio vadovybe, būsimais pedagogais, susipažinti su patalpomis. Taip, jau prasidėjus mokslo metams, vaikas jausis drąsiau, mažiau bijos, nes aplinka jau bus bent šiek tiek pažįstama.

Norint, kad vaikas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje turėtų kuo geresnę patirtį, darželis Kaune, kurį drąsiai galima rekomenduoti kiekvienai šeimai – darželis – mokyklėlė „Rudnosiukas“.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.