Gydymas inhaliacija

Druskos inhaliatoriaiLietuvoje šių metų rudens pradžia buvo neįprasta. Išgyvenant ne tokį šiltą, o lietingą vasaros sezoną, mus ruduo palepino itin šiltais orais. Kadangi didžiausia šiluma buvo juntama dienos metu, o ryte bei vakare buvo šalta, tai savaime sukėlė mūsų organizmui šiokį tokį stresą, kurio pasekoje atsirado neaiškus viršutinių kvėpavimo takų virusas. Požymiai jo paprasti, sloga bei kosulys, tačiau be jokios temperatūros, tad jo paprasčiausiu gripu negalima įvardinti. O ir peršalimas čia netinka, nes tai virusas, kuriuo užsikrėtė  dauguma lietuvių. Tad vaistininkai tikriausiai trina rankomis, nes vaistų nuo peršalimo pardavimai tikriausiai gerokai padidėjo. Tačiau dar vienas peršalimą gydantis metodas yra inhaliacija, kuri buvo primiršta, bet dėl savo gydomųjų savybių yra kartais veiksmingesnė nei bet kokie vaistai.

Paprastai inhaliacija yra gydymas garais, kurie prisotinti aromatais bei naudingomis medžiagomis, kurios turi gydomųjų savybių, tad palengvina ligos simptomus arba visiškai išgydo virusą. Pats gydymas yra labai efektyvus ir nereikalaujantis didelių pastangų. Tiesiog įkvepiant garus, jie patenka į kvėpavimo takus, o tuomet ten jie atlieka pagrindinį darbą. Taip veikiant visus viršutinius bei apatinius kvėpavimo takus išgydomas laringitas, bronchitas ar net sinusitas.

Patariama inhaliacija atlikti tuomet, kai tik pradedama jausti pirmuosius peršalimo simptomus, gerklės peršėjimą, slogą, kosulį. Tada virusas yra pažeidžiamiausias ir galima lengviau išvengti ligos. Inhaliacija galima atlikti tiek namų sąlygomis arba su specialiais inhaliatoriais, kurie galima įsigyti parduotuvėje ar internetu. Specialūs prietaisai yra veiksmingesni nei tiesiog paprastas kvėpavimas garais užsidengus rankšluosčių galva. Tad druskos inhaliatoriai būtų geriausias pasirinkimas. Taip pat tokie inhaliatoriai tinka ligoniams, astma sergantiems bei vaikams.

Šiuo metu yra populiarūs druskos inhaliatoriai, kadangi druskas pati iš savęs yra antiseptinė medžiaga. Tiesiog įpilant į vandenį druskos šaukštą, kuri privalo būti su jodu (jodas teigiamai veikia kvėpavimo takus, juos geriau pravalo). Druskos inhaliatoriai padeda geriau nuraminti kvėpavimo takų uždegimą, palengvina kosulį, dusulį, tuo pačiu skystina gleivinę. Taip pat galima naudoti ir sodos, vaistažolių ar eterinių aliejų inhaliaciją, kuri irgi yra veiksminga kovojant su šiuo retu bei mūsų tautiečius guldančiu virusu.

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.