Kaip pagerinti savo dantų būklę?

Sveiki dantys yra vizitinė kortelė, kuri išduoda apie mūsų įpročius ir higieną. Mokslininkai nustatė, kad mityba ir gyvenimo būdo įpročiai turi didžiausią įtaką burnos sveikatai. Vienas pirmųjų dantų problemų požymių – įvairūs dantų spalvos pokyčiai. Amžius ir genetiniai veiksniai gali turėti įtakos dantų spalvai ir emalio storiui. Kava, raudonasis vynas, arbata, gazuoti gėrimai, aštrūs padažai, kai kurie vaistai (antibiotikai, kraujospūdį reguliuojantys vaistai, antihistamininiai vaistai ir kt.), rūkymas taip pat gali prisidėti prie dantų patamsėjimo. Viršutinį dantų emalio sluoksnį ypač neigiamai veikia apnašos. Vandenyje esant per dideliam fluoro kiekiui, dantys gali prarasti baltumą, o tuomet ant pažeisto emalio atsiranda įvairių spalvų balti dryžiai ir dėmės. Pakankamas fluoro kiekis gali apsaugoti dantis nuo karieso, o fluoro perteklius gali būti labai žalingas, nes gali sukelti fluorozę ir sutrikdyti kalcio ir magnio apykaitą. Tai ypač pavojinga ikimokyklinukams, nes gali išsivystyti ne tik dantų fluorozė, bet ir antinksčių, kasos, skydliaukės ligos. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja optimalią fluoro koncentraciją geriamajame vandenyje – 0,5 – 08 mg/l.

Kokio maisto atsisakyti, jei norite pagerinti burnos būklę?

Pažeisti dantys ir prasta burnos higiena neigiamai veikia ne tik žmogaus psichologinę būseną, gyvenimo kokybę, bet ir sveikatą. Svarbu suprasti, kad balti ir blizgantys dantys yra ne tik grožis. Burnos ertmės ligos gali paveikti įvairias komplikacijas ir širdį, inkstus, virškinimo sistemą ir kt. ligos vystymuisi. Dantų ėduonies (dantų karieso) atsiradimas tiesiogiai susijęs su dideliu paprastųjų angliavandenių (rafinuoto cukraus, saldintų gėrimų, saldumynų, konditerijos gaminių) vartojimu. Bakterijos burnoje jį skaido kaip cukrų, sudarydamos rūgštis, mažinančias kalcio ir fosforo santykį danties emalyje, suardydamos jį, sukurdamos palankias sąlygas ėduonies vystymuisi. Ypač pavojinga, kai dantų paviršiuje po apnašomis kaupiasi rūgštis.

Kaip atsikratyti blogo burnos kvapo?

Daugelis žmonių kenčia nuo dantų ėduonies ir blogo burnos kvapo, taip pat įvairių ligų dėl netinkamos burnos higienos, mitybos ar gyvenimo būdo. Lietuvoje atliktas burnos priežiūros įpročių tyrimas atskleidė nerimą keliančius skaičius – beveik 40 proc. lietuvių dantis valosi tik kartą per dieną ir nesilaiko tinkamos burnos higienos. 90% blogo burnos kvapo kai kuriais atvejais sukelia bakterijos, kurios išskiria sierą anaerobiniu būdu. Blogas burnos kvapas priklauso nuo to, kaip greitai bakterijos burnoje skaido maiste esančius baltymus į aminorūgštis ir išskiria lakiuosius (greitai garuojančius) sieros junginius – bisulfitą, putresciną, metilmerkaptaną. Vingio klinika ir joje dirbantys odontologai padės jums pasiekti norimą burnos būklę ir parekomenduos tinkamas procedūras, patars, kaip pagerinti burnos priežiūrą namuose.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.