Vitaminai plaukams: ilgesni, stipresni, sveikesni ir gražesni plaukai

Kiekviena iš mūsų norime, kad mūsų plaukai būtų sveiki, stiprūs, purūs ir spindintys. Tačiau, deja, bet ne kiekviena iš mūsų esame apdovanotos tobulais genais. Todėl norint pasiekti tokius rezultatus yra būtina subalansuota mityba, vitaminai plaukams, teisingai pasirinktos plaukų priežiūros priemonės ir sveikas gyvenimo būdas.

5 priežastys, kodėl jūsų plaukai gali būti pažeisti

Plaukų dažymas, plaukų džiovinimas džiovintuvu ir pernelyg dažnas plaukų trinkimas gali pažeisti jūsų plaukus, tačiau egzistuoja dar daugybė kitų veiksnių, kurie turi neigiamą poveikį mūsų plaukams, pvz.:

  • Nepilnavertė mityba. Norint, kad plaukai augtų stiprūs, būtų sveiki ir gražūs, juos reikia tinkamai pamaitinti būtiniausiais vitaminais ir mineralais. Ir visa tai prasideda nuo pilnavertės bei subalansuotos kasdienės mitybos. Nepilnavertė mityba gali neigiamai paveikti plaukų būklę, paverčiant juos silpnesniais, lengviau pažeidžiamais, nušiurusiais, suskilinėjusiais ir kt.
  • Sveikatos problemos. Tam tikri sveikatos sutrikimai, tokie kaip skydliaukės problemos ar mažakraujystė, gali neigiamai paveikti plaukų būklę ir jų augimą.
  • Žmogaus genetika. 60-70 % vyrų ir moterų genuose yra „užkoduotas“ plaukų slinkimas. Ir tai nėra vienintelė plaukų problema, su kuria galima susidurti dėl mūsų genetikos.
  • Reikšmingi gyvenimo įvykiai. Kiekvienas plaukas, nepaisant to, ar jis yra sveikas, ar ne, turi sąlyginai trumpą gyvenimo ciklą. Visiškai normalu per dieną prarasti apytiksliai 100-200 plaukų. Tačiau tam tikri reikšmingi ar sukrečiantys gyvenimo įvykiai (pvz., operacija, gimdymas ir kt.) gali paspartinti plaukų slinkimą. Be to, tokiais atvejais net pusė visų plaukų gali akimirksniu pakeisti savo fazę iš augimo į slinkimo.
  • Žmogaus amžius. Visi mūsų plaukai pereina tris fazes – augimo, ramybės ir slinkimo. Tačiau tuomet, kai mes įžengiame į trisdešimtuosius savo gyvenimo metus, aktyviai augančių plaukų procentas ima reikšmingai mažėti.

Plaukams būtini vitaminai ir mineralai

Puikiai subalansuota mityba yra raktas į sėkmę. Tačiau mūsų gyvenimo tempas, sveikatos būklė, neigiami aplinkos veiksniai, amžius ir kitos priežastys gali nulemti papildomų vitaminų ir mineralų poreikį.

Vitaminas A

Kiekvienos ląstelės augimui yra reikalingas vitaminas A. Ne išimtis ir mūsų plaukai – greičiausiai augantis audinys žmogaus organizme. Vitaminas A taip pat padeda odos liaukoms gaminti riebalus, kurie drėkina galvos odą ir užtikrina, kad plaukai būtų sveiki. Šio vitamino trūkumas organizme gali sukelti rimtas sveikatos problemas, tarp kurių yra ir plaukų slinkimas.

B grupės vitaminai

Vienas iš svarbiausių vitaminų, skatinančių plaukų augimą, yra vitaminas B7 – biotinas. Atlikti tyrimai rodo, kad biotino trūkumas gali įtakoti plaukų slinkimą. Laimei, biotino žmogaus organizme trūksta labai retai, kadangi vitamino B7 yra daugybėje skirtingų maisto produktų. Kiti B grupės vitaminai taip pat padeda gaminti raudonuosius kraujo kūnelius, kurie perneša deguonį ir maistingąsias medžiagas į galvos odą ir plaukų folikulus. Tai yra labai svarbūs plaukų augimo procesai.

Vitaminas C

Laisvieji radikalai gali sutrikdyti plaukų augimą ir nulemti spartesnį plaukų senėjimą. Vitaminas C yra labai galingas antioksidantas, kuris apsaugo nuo laisvųjų radikalų sukeliamo oksidacinio streso. Be to, vitamino C mūsų organizmui reikia tam, kad jis galėtų pagaminti daugiau kolageno – svarbaus plaukų struktūros elemento. Šis vitaminas taip pat padeda organizmui geriau įsisavinti geležį – plaukų augimui svarbų mineralą.

Vitaminas D

Vitamino D trūkumas yra siejamas su plaukų slinkimu. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad vitaminas D gali padėti formuojant naujus folikulus. Manoma, kad šis vitaminas vaidina labai svarbų vaidmenį plaukų augime, tačiau dauguma tyrimų yra nukreipti į vitamino D receptorius. Todėl tikrasis vitamino D vaidmuo plaukų augime kol kas nėra žinomas. Tačiau dauguma žmonių negauna pakankamo vitamino D kiekio, todėl yra naudinga jo suvartojamą kiekį padidinti.

Cinkas

Cinkas vaidina svarbų vaidmenį plaukų audinių augime ir jų atstatyme. Jis taip pat padeda aplink folikulus esančioms riebalinėms liaukoms tinkamai funkcionuoti. Cinko trūkumas dažnai nulemia plaukų slinkimą, o atlikti tyrimai parodė, kad cinko maisto papildai gali sumažinti plaukų slinkimą.

Geležis

Geležis padeda raudoniesiems kraujo kūneliams į ląsteles pernešti deguonį. Tai paverčia jį labai svarbiu mineralu daugelyje organizmo funkcijų, tarp kurių yra ir plaukų augimas. Geležies trūkumas gali sukelti anemiją (moterys su šia sveikatos problema susiduria ypač dažnai).

Ar reikia vartoti maisto papildus plaukams?

Minėti vitaminai ir mineralai nėra vieninteliai, kurie yra reikalingi mūsų plaukams. Negalima pamiršti ir kalcio, magnio, vitamino B2, vario, jodo, seleno ar vitamino E. Ir nors maistas visuomet turėtų būti pagrindinis vitaminų ir mineralų šaltinis, užtikrinantis tinkamą plaukų augimą ir puikią jų būklę, maisto papildai plaukams gali būti veiksmingas mitybos papildinys, jei tam tikrų vitaminų ir mineralų jūsų organizmas su suvartojamu maistu negauna pakankamai.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.