Vilnonių drabužių priežiūra – greita ir paprasta

alpakos

Lietuviškas klimatas gan atšiaurus. Net ir vasaros naktimis kartais tenka rinktis vilnonius drabužius, kurie padeda gerai jaustis, sulaiko šilumą, tuo pačiu, padeda išvengti prakaitavimo. Būtent šios savybės ir lemia, kad vilna yra toks populiarus gaminys, kuris taip pat džiugina ir ilgu tarnavimo laiko tarpu, galiausiai, vilnoniai drabužiais yra labai tvirti bei stilingi.

Vienas populiariausių pasirinkimų yra alpakos vilna. Apie ją Lietuvoje kalbama gana dažnai. Nors alpakos nėra labai aktyviai lietuvių auginamas gyvūnas, tačiau tie, kurie augina, džiaugiasi ne tik puikiais gyvūnais, draugais, tačiau ir tuo, kad ši vilna padeda nemažai uždirbti, kadangi daugelis perka vilnonius drabužius, tiesiog siūlus, kadangi nauda yra akivaizdi.

Visgi, pergyvenama, kad tokie kokybiški alpakos gaminiai gali būti labai jautrūs. Ar tikrai? Nebūtinai, kadangi mokėdami tinkamai prižiūrėti galėsite džiaugtis ir ilgaamžiu bei puikiai atrodančiu drabužiu.

  •         Pirmiausia siūlome nepamiršti, kad labai svarbu tokio tipo gaminius plauti tik su specialiai joms skirtomis priemonėmis. Dažniausiai perkami skalbikliai, kurie skirti vilnoniams gaminiams. Jie ne tik padeda išlaikyti purumą, tačiau džiugina ir ilgai išliekančia kokybe.
  •         Taip pat siūlome alpakos vilnos gaminių neskabti skalbyklėje, kadangi tai yra prastos kokybės pasirinkimas. Tokie gaminiai dažniausiai neskirti intensyviam skalbimui. Pirmiausia pamerkite, o kai dėmės išmirksta – siūlome plauti rankomis.
  •         Lygiai taip pat ir šios medžiagos audiniai negali būti džiovinami, kadangi joms kenkia labai intensyvi temperatūra. Geriausia džiovinti lauke, vėjyje. Jeigu tokios galimybės nėra – tokiu atveju namuose paprasčiausiai paguldykite ant grindų, kurias pirmiausia dengs užtiesalas.
  •         Plaudami vilnonius drabužius niekada labai intensyviai netrinkite dėmių, kadangi tai dažniausiai sugadina tam tikras rūbo vietas. Nuo per intensyvaus trynimo – drabužius greičiau susidėvi.

Iš mūsų patarimų gali atrodyti, kad alpakos vilna yra labai lepi. Tačiau taip nėra. Dažniausiai tokie drabužiai neilgai nešiojami, kol jiems prireikia skalbimo. O kai reikia – skalbkite rankomis ir džiovinkite horizontalioje padėtyje. Viskas. Reikia tik tiek, kad drabužis ne tik puikiai atrodytų, tačiau taip pat ir ilgai tarnautų.

 

 

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.