Vaikams skirti žaidimai ir žaislai

zaislai

Nei vienas iš mūsų neužaugome be žaislų, todėl kiekvieni tėveliai turėtų suprasti, kokią didelę reikšmę jų vaikų raidai, vystymuisi ir laimingai vaikystei turi žaidimai ir žaislai. Kaip bebūtų, ne kiekvieni tėveliai yra linkę žaislų pasirinkimui skirti pakankamą dėmesį. Pastebima, kad kai kurie tėvai vadovaujasi klaidingu požiūriu, manydami, jog jų vaikams pakanka vos kelių žaislų, nes priešingu atveju jie būtų pernelyg lepinami ir nebevertintų jiems perkamų žaislų. Tačiau akivaizdu, kad toks požiūris yra ne tik labai neteisingas, tačiau taip pat ir žalingas vaikų raidai.

Būtina suprasti, kad žaislai yra lyg vaikų kasdienio darbo priemonės. Kaip žinia, žaidimai yra vaikų kasdienis darbas, todėl jei jie neturės darbo priemonių, negalės produktyviai dirbti. Taip, galbūt jums visa tai skamba pakankamai šmaikščiai ir nerimtai, tačiau visa tai yra tiesa – į vaikiškus žaislus privalu žvelgti gerokai atsakingiau.

Vaiko amžius ir jo sugebėjimai

Natūralu, kad vaikai vystosi skirtingai, tačiau jų raidai didelės įtakos turi ir jau minėti žaislai. Jei vaikas turės vos kelis žaislus ir jie niekuomet nesikeis, jo raida bus daug lėtesnė ir apribota. Trumpiau tariant, jis jį supantį pasaulį pažins daug sudėtingiau. Todėl atsižvelgdami į savo vaikučio amžių ir gabumus, turėtumėte pasirinkti ir žaislus. Be abejo, kol vaikas yra pakankamai mažas (pvz., trejų metukų ar jaunesnis), turėtumėte labai didelį dėmesį skirti žaislų struktūrai, t.y. ar jie nėra pagaminti iš smulkių, aštrių, sunkių, lengvai praryjamų detalių, taip pat ar juose nėra siūlų, virvelių bei kitų smulkių elementų, kurie galėtų tapti nelaimės priežastimi. Kaip bebūtų, pati žaislo paskirtis ir vaiko amžius neretai nesutampa. Tai reiškia, kad dar kartą pasitvirtinamas jau minėtas faktas, jog kiekvienas vaikas vystosi skirtingai. Pavyzdžiui, vienu atveju vaikas pakankamai sudėtingą dėlionę gali sudėlioti nė nesulaukęs pus antrų metukų, o tuo tarpu kitas tai pradeda daryti trejų metukų.

Nebūtina žaislus rinktis pagal lytį

Jau seniai specialistai teigia, kad tėveliai neturėtų susitelkti į žaislų pasirinkimą pagal savo vaikų lytį. Trumpiau tariant, nereikia griežtai vadovautis vidine taisykle, jog berniukai turėtų žaisti tik su berniukams skirtais žaislais, o mergaitės – su žaislais, skirtais mergaitėms.

Kaip jau supratote, vaikai turi kaip įmanoma geriau pažinti juos supantį pasaulį, todėl nėra nieko blogo ar neįprasto, jei berniukas kartas nuo karto žaidžia su lėlėmis (tam neretai įtakos turi ir aplinka, pvz., jei augama kartu su vyresne/jaunesne sesute), o mergaitė – su mašinėlėmis. Visų svarbiausia, kad vaikas turėtų jam patinkantį užsiėmimą ir jo pasirinkti žaislai jam keltų didelį džiaugsmą.

Žaiskite kartu su savo vaikais

Kai kurie tėveliai mano, kad jei savo vaikams nupirko vienokius ar kitokius žaislus, vaikai turi patys jais žaisti ir savo tėvelių nebetrukdyti. Tačiau toks požiūris yra labai neteisingas vaikučių atžvilgiu. Kiekvienam vaikui yra daug maloniau ir smagiau (ypač, jei šeimoje yra tik vienas vaikas) žaisti kartu su savo tėveliais, todėl niekuomet nevenkite to daryti kartu su savo vaikais – nepaisant to, kokie užimti jūs bebūtumėte.

 

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.