Skolos išieškojimas iš fizinio asmens – kaip sėkmingai atgauti skolą?

Mes dažnai linkę ištiesti pagalbos ranką tiems, kam jos reikia. Dažnais atvejais, ta pagalba pasireiškia pinigine forma. Aišku, dažniausiai tai būna mažos sumos, turinčios nedidelę įtaką mūsų asmeniniuose gyvenimuose. Bet ką daryti, kai mus pasiekia prašymas paskolinti didesnę pinigų sumą?

Jeigu svarstote padėti ir pinigus paskolinti, tai yra pagirtinas gestas. Tačiau labai svarbu įsivertinti aplinkybes ir žmogų, kuris prašo pagalbos. Privaloma imtis visų veiksmų, kad užtikrinti sklandų ir sėkmingą skolos susigrąžinimą.

Sąlygų nustatymas ir skolininko įsivertinimas

Vienas svarbiausių dalykų, kurį privalote padaryti, yra tinkamų sąlygų nustatymas. Pakankamai dažnai pasikartoja, kai žmonės paskolina pinigus be nustatytų grąžinimo sąlygų arba terminų. Nustačius laiką, iki kurio privaloma grąžinti skolą ir sąlygas, kuriomis tai turi įvykti, skolininkui yra duotos konkrečios sąlygos, kuriomis privalo vadovautis.

Taip pat svarbu įsivertinti žmogų, kuris prašo pagalbos. Padėti visi norime, bet privalome įsitikinti, ar žmogus yra pakankamai pažįstamas ir patikimas. Svarbu įsivertinti, kokia žmogaus reputacija, praeitis ir ar nėra faktorių, liudijančių apie žmogaus nepatikimumą ir tai, kad pinigų gali negrąžinti.

Skolos įrodymai

Kai skolinate pinigus, turėkite omenyje, kad skolininkas savo įsipareigojimų gali ir neįvykdyti. Tokiais atvejais, gali tekti imtis tam tikrų veiksmų, kuriems labai svarbu turėti įrodymų apie įsiskolinimą. Todėl prieš perduodant pinigus, visada svarbu pasirašyti skolos raštus tarp skolininko ir kreditoriaus, įrodančius apie skolą. Tai ne tik tampa stipresniu motyvatoriumi atlikti savo įsipareigojimus, bet taip gali būti svarbus įrodymas, jeigu bus reikalingas skolų išieškojimas iš fizinio asmens. Jeigu skolinama suma yra didesnė, siūloma pasirašyti oficialų skolos dokumentą, patvirtiną notaro.

Skolų išieškojimas iš fizinio asmens

Pakankamai dažnai žmonės guodžiasi, kad neranda bendros kalbos su skolininku ir neatgauna savo pinigų. Neradus bendros kalbos, kreditoriams siūlomas skolos išieškojimas iš fizinio asmens. Jeigu būtų nuspręsta eiti tokiu keliu, kreditorius savo skolą perleistų tuo užsiimančioms įmonėms.

Specialistai, surinkę visą reikiamą informaciją ir įrodymus, perimtų visą procesą ir bendravimą su skolininku. Jeigu jiems irgi nepavyktų sutarti dėl skolos padengimo, tada būtų pradėtas ikiteisminis procesas. Jeigu teismas skolą patvirtintų, skolininko turtas bei sąskaitos būtų areštuojamos ir, antstolių pagalba, pinigai būtų nuskaičiuoti tiesiai nuo sąskaitų.

Skolos išieškojimas iš fizinio asmens nėra malonus procesas, tačiau būtinas, jeigu nerandama bendros kalbos su sąlygų nesilaikančiu skolininku. Tam, kad skolų išieškotojai galėtų sėkmingai atlikti savo darbą, būtini yra atitinkami įrodymai, liudyjantys apie susitarimą.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.