Ak, tos moterys! Visi žinome, kaip jos mėgsta puoštis. Kiekviena myli papuošalus ir retai išeina į darbą ar šventę neužsidėjusi žiedų ant dailių pirštukų, neužsisegusi apyrankės ant riešo ar nepasikabinusi originalaus pakabuko kartu su žvilgančia grandinėle ant kaklo. Sidabriniai papuosalai – ne išimtis. Iš šio metalo yra gaminami įmantrūs juvelyrikos dirbiniai. Šie papuošalai dažnai nurungia taip aukštai vertinamus aukso dirbinius.
Sidabriniai papuošalai visuomet buvo madingi, išliko mados viršūnėje ir šiomis dienos bei pastebima tendencija, kad jie neketina trauktis iš juvelyrikos pasaulio ateityje. Šio metalo papuošalai yra populiarūs visame pasaulyje. Sidabras turi lankstumo ir minkštumo savybes, pasižymi balta spalva. Dėl šių patogių apdirbimui savybių iš jo nesunku išgauti norimas papuošalų formas. Apskritai juvelyrika yra subtili meno šaka, kuri reikalauja unikalaus kruopštumo, atidumo ir išmonės. Dėl šių priežasčių juvelyrai yra vertinami visame pasaulyje.
Jei esate turėję ar vis dar turite ir aktyviai nešiojate sidabrinius papuošalus, greičiausiai laikui bėgant pastebėjote, kad šie dirbiniai ima tamsėti. Taip nutinka todėl, kad metalas reaguoja su aplinka bei jį veikiančiais veiksniai. Nepatariama sidabrinių papuošalų laikyti kartu su kito metalo dirbiniais, nes jie greitai gali paleisti blizgesio intensyvumą. Vertėtų papuošalus nusiimti atliekant namų ūkio darbus, miegant bei sportuojant, nes jie reaguoja ne tik į minkštą vandenį, bet taip pat ir žmogaus prakaitą – keičia blizgesį. Jam taip pat nepatinka kosmetika bei parfumerija, todėl papuošalus dėkitės jau atlikusios makiažą bei pasikvepinusios. Taip pat venkite sidabrinius papuošalus palikinėti vonios kambaryje, kur kaupiasi drėgmė, bei atvirame ore.
Štai keletas patarimų, kurie gali damoms ir jaunoms panelėms padėti išvengti šių nemalonumų.
- Tamsias apnašas, atsidūrusias ant sidabro papuošalų galite pašalinti tokiu būdu. Visų pirma nuplaukite papuošalą muiluotu vandeniu. Nuvalykite jį minkšta šluoste, suvilgyta amoniako ir kreidos miltelių (tinka ir susmulkinta paprasta rašymo kreida) mišiniu. Paskui perplaukite šiltu vandeniu ir nušluostykite. Amoniako ir kreidos mišinį gaminkite lygiomis tūrio dalimis. Visą šį procesą būtina darykite gerai vėdinamoje patalpoje arba lauke.
- Valyti apnašas taip pat galima paprasčiausia dantų pasta, kad ir be jokių ypatingų balinančių priedų. Švelniai įtrinkite ir nuplaukite vandeniu. Nusausinkite.
- Šiam procesui taip pat yra tinkama ir kepimo soda. Ji gali pašalinti sunkiausiai įveikiamas apnašas. Tačiau atminkite, kad ji yra laikoma per daug braižanti sidabrą šveitimo medžiaga. Padarykite valymo pastą iš kepimo sodos ir šilto vandens ir įtrinkite sidabro gaminį. Vėliau nuplaukite vandeniu ir nusausinkite.
Sidabriniai papuošalai tiek damoms, tiek panelėms yra labai svarbus išvaizdos akcentas, pabrėžiantis individualumą. Būkite unikalios!