POS sistemos: kas tai?

POS (angl. POS point of sale), kitaip kompiuterinis kasos aparatas, yra naudojamas vietose, kuriose vyksta atsiskaitymo operacijos. POS sistemą sudaro techninė ir programinė įrangos. Visgi, kam reikalingos POS sistemos ir kaip jos veikia?

Pirmiausia, tokios sistemos yra šiuolaikiškas prekybos sprendimas įmonėms, siekiančioms integruoti inovatyvias technologijas savo versle ir norinčioms savo klientams suteikti geriausias aptarnavimo galimybes. Point of Sale sistemos gali būti naudojamos įvairiuose prekybos sektoriuose: mažmeninėje prekyboje, restoranų veiklose, viešbučiuose. Pavyzdžiui, restoranuose šios sistemos programine įranga galima spausdinti kliento sąskaitą, užsakymus virtuvei ir barui, suteikti klientui nuolaidas, o viešbučiuose sistema leidžia sujungti kliento restorano sąskaitą su kambario sąskaita.

POS sistemos yra modernus verslo pagalbininkas, kuris leidžia registruoti pardavimus ir atlikti kitas svarbias verslo funkcijas. Šiuo metu didžioji dalis pasitiki šiomis sistemomis ir renkasi jas, atsisakydami įprastų ir paprastų kasos aparatų. POS sistemų programinė įranga atlieka daugybę funkcijų, pavyzdžiui, yra integruotos nuolaidų sistemos, kai klientas gali pasinaudoti nuolaidų ar dovanų kortelėmis, sudaroma galimybė rodyti reklamas klientams ar spausdinti reklaminius kuponus.

Dabar dauguma POS sistemas pasirinkusių verslų naudojasi kompiuteriais liečiamu ekranu, be to, svarbu pabrėžti, kad tokia sistema leidžia operacijas atlikti realiu laiku ir apskritai jos yra gana kompaktiškos, patogios ir paprastos naudoti.  Būtent dėl to, tokios sistemos pirmiausia yra skirtos nedidelėms prekyboms vietoms, taupančioms elektrą ir neturinčioms daug prekystalio vietos. Taip pat, viskas ko reikia norint naudotis sistema yra elektros laidas ir fiskalinio bloko, kuriame laikomi grynieji, prijungimas. Naujesni modeliai netgi turi jau įmontuotą fiskalinį bloką. Čekių spausdintuvas taip pat yra montuojamas į patį aparatą. Tereiks tik prijungti kodų skaitytuvą ir banko kortelių terminalą.

Tokių išmanių sistemų kainos labai svyruoja. Viskas priklauso nuo integravimo į esamą prekybos vietą, jūsų poreikių ir kitų niuansų. Tikslias kainas galima sužinoti tik turint aiškią viziją, kaip turi būti įrengta prekybos vieta.

Nusprendę įdiegti POS sistemą ir savo versle, visada pasikonsultuokite su specialistais – jie padės rasti geriausią sprendimą ir išsirinkti tinkamiausią sistemą Jūsų verslui, kuri visiškai atitiks ir pateisins visus lūkesčius.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.