Paskaitos nėščiosioms- kodėl verta lankyti?

nėščia

Gimdymo mokyklose dažniausiai lankosi pirmagimio besilaukiančios moterys. Dažnai ateina ir prieš dešimtmetį gimdžiusios mamos, kurios laukiasi antrojo vaikelio. Paskaitas verta lankyti, nes kursų metu įgytos žinios nenueina veltui. Praktika parodė, jog būsimoms mamoms gauta informacija labai padeda gimdymo metu bei pogimdyminiui laikotarpiui. Informacijos būsimoms mamoms niekada nebus perdaug. Be to, tokiose mokyklose skaitomos ne tik paskaitos, bet organizuojami ir praktiniai užsiėmimai. Paskaitos yra nemokamos, o už privačius kursus būsimoms mamoms tenka susimokėti. Tačiau tik pačios mamos turi teisę pasirinkti, kur ieškoti informacijos apie svarbų jų gyvenimo įvykį.

Pagrindinė problema nėštumo pradžioje- pykinimas

Pykina iki 90 proc.  nėščiųjų, vemia apie 60 proc. Pykinti pradeda apie 4-10 neštumo savaitę, baigia apie 12-16 savaitę. Kartais pykinimas  tęsiasi ir iki 20-22 savaitės. Jei neštumo pradžioje moterį ypač vargina dažnas vėmimas, padidėja geležies  stokos anemijos rizika neštumo metu. Patarimai nėščiosioms: valgyti dažnai ir mažomis porcijomis, valgyti angliavandenių turintį maistą, vengti riebaus, baltyminio maisto, gerti pakankamai skysčių, rekomenduojami papildai reguliuojantys šarmų ir rūgščių pusiausvyrą, gerti  imbiero arbatą, valgyti imbierinius sausainius, saldainius, panašų poveikį gali turėti ir citrinos. Ryte dar neišlipus iš lovos suvalgyti džiūvėsį, atsigerti šaltos ramunėlių, melisos, pipirmėddžių arbatos.

Skysčių poveikis

Gerti kiek norisi, geriausia vandenį, sultis, pieną ir jo produktus. Riboti kavos, arbatos kiekį. Vengti saldžių gazuotų gėrimų, kitų skysčių, kurie turi daug cukraus.

Nėštukių kursai

Kai kurie nėštukių kursai vyksta nedidelėmis grupelėmis ar ilgesnį laiką, pavyzdžiui, kas savaitę, taigi galima susidraugauti su kitomis mamomis, rasti kaimynių, kad galėtumėt kartu eiti pasivaikščioti. Jeigu sunku išsirinkti- paklausinėti draugių, gal jos ką nors rekomenduotu, kur pačios lankė, kur joms patiko ar nepatiko. Jei nuspręsi lankyti kursus- pasistenk į juos  nusivesti ir būsimąjį tėvelį. Vyrams pravartu susipažinti, kaip gali padėti savo partnerei. Visų nėštukių kkursų tikslas- suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti.

 

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.