Montessori kortelės vaikams: kokias rinktis ir kaip žaisti?

Žaidimai neatsiejami nuo mūsų vaikystės. Tai labai svarbi kasdienio vaiko gyvenimo dalis, nes per žaidimus vaikas pažįsta pasaulį, mokosi. Todėl geriausias sprendimas – vaikui suteikti galimybę žaidžiant ir mokytis. Tam galima pritaikyti daugybę įvairių lavinamųjų žaidimų. Vienas iš  populiariausių pasirinkimų – montessori kortelės. Kokios jos ir kaip jas naudoti?

Kas yra montessori metodika?

Montessori mokymosi metodika plačiai žinoma ir taikoma visame pasaulyje. Ji pavadinta italės pedagogės garbei, kuri ir sukūrė tokią pedagogiką. Ji grindžiama tuo, kad vaikas mokytųsi per savo kinetinius pajutimus. Tai reiškia, kad naujų žinių nereikia tiesiog „iškalti“, nes geriausiai jas suprasti ir išmokti pajuntant ir iš tiesų suprantant, kaip tai veikia.

Montessori metodika moko vaikus ne tik mokslo, bet ir kasdienių darbų ir atsakomybių, o taip pat jutimo, emocijų. Tai metodika, kuri paremta patyrimu. Tyrimai rodo, kad tai yra itin gerus rezultatus pasiekti leidžianti metodika, kurioje vaikui skiriama didžiulė kūrybinė laisvė, jis mokosi pagarbos kitam žmogui.

Kokias korteles rinktis?

Jeigu ieškote lavinamojo žaislo, kuris padėtų vaikui geriau suprasti pasaulį ir ugdyti savo asmenybę, vienas geriausių pasirinkimų bus montessori kortelės. Tai puikus žaidimas, kuris tinka bet kokio amžiaus vaikams. Šios metodikos kortelės, skirtos patiems mažiausiems, dažniausiai būna juodai baltos. Tačiau kai vaikas ima skirti daugiau spalvų, galima rinktis spalvingas korteles su paveikslėliais. Platų kortelių pasirinkimą galite rasti Monti.lt.

Svarbu suprasti, kad su tokiomis kortelėmis vaikas ne tik žaidžia, bet ir mokosi. Šiandien galima rasti labai platų šių kortelių pasirinkimą. Kai kurios jų padeda pažinti pasaulį ir jo gyvūnus arba augalus. Kitos gali padėti mokytis atpažinti jausmus ir emocijas. Galite rinktis tokias korteles, kurios šiuo metu yra aktualios vaikui.

Kaip žaisti su montessori kortelėmis?      

Namuose montessori kortelių gali būti daug ir pačių įvairiausių. O svarbiausia tai, kad montessori kortelės nemoko griežtų žaidimo taisyklių. Todėl su jomis vaikui žaisti taip smagu. Žaidžiant vaikas lavina savo kūrybą, mokosi sprendimų priėmimo ir nejaučia spaudimo. Per savo patirtis jis atranda naujus dalykus, kuriuos ima pažinti ir prisiminti. Kortelių žaidimai padeda išmokti ne tik skaičiuoti, rašyti, pažinti aplinką, bet ir empatijos, bendravimo, planavimo. Svarbiausia, kad tai mokantis vaikas nejaučia streso, yra atsipalaidavęs ir susidomėjęs.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.