Kokią tvora galima statyti be leidimo

Professional Fence Builder LLC

Nors iš esmės tvora nėra sudėtingas statinys, o rinkoje yra daugybė siūlomų variantų nuosavai teritorijai aptverti, tačiau ne tik tvoros kaina turėtų rūpėti sklypo šeimininkams. Realybė yra tokia, kad deja ne visi sumanymai šiuo klausimu gali būti įgyvendinti ir priežastis tam – egzistuojantys teisės aktai, reglamentuojantys kur ir kokias tvoras galima statyti ir taip pat kokių leidimų reikia, jei nuspręstumėte statyti tvorą, kuri neatitinka reikalavimų.

Kaip gi nesuklysti ir neįsirengti tvoros, kuri neatitiks teisės aktuose numatytus reikalavimus? Yra du pagrindiniai dalykai, kuriuos reikėtų įsiminti tai kad norint nesukti galvos dėl leidimų ir kitų popierinių reikalų, kuriais mažai kam patinka užsiimti. Tik tuo atveju, jei laikysitės abiejų, nereikės sukti galvos dėl leidimų ar kaimynų sutikimo.  Pirmas – tai tvoros aukštis. Tvoros iki 2 metrų aukščio nereikalauja jokių papildomų veiksmų, norint jas įteisinti. Antras dalykas – atstumas nuo sklypo ribos. Jei šis atstumas yra ne mažesnis nei 1 metras, tai galite drąsiai statyti savo svajonių tvorą.

Jei dėl kažkokių priežasčių norima įrengti tvora neatitinka vieno iš aukščiau įvardintų reikalavimų, tai teks rūpintis leidimu jos statybai. Taigi, jei tarp jūsų tvoros ir sklypo ribos atstumas nesiekia 1 metro, teks tikėtis kaimynų supratingumo ir prašyti, kad jie raštiškai patvirtintų, jog neturi tam priekaištų. Jei tvora viršija numatytus teisės aktuose 2 metrus, tai teks tikėtis minti savivaldybių kabinetų slenksčius ir tikėtis jų pritarimo ir išduoto leidimo statybai. Šių institucijų pritarimo reikės ir statant tvoras teritorijose, kurioms suteiktas išskirtinis statusas. Tokiu atveju net ir tvoros aukštis neturi skirtumo ir leidimu teks rūpintis bet kokio aukščio statiniui.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.