Kiemo terasa. Ką reikia žinoti?

Prieš pradėdami statyti lauko terasą būtinai pasitarkite su specialistais, kurie patars, kaip paruošti pagrindą terasos grindų dangai ir viską sumontuoti. Nepamirškite apgalvoti pastogės ir apšvietimo galimybių, kad terasoje bet kokiu oru ir metu galėtumėte mėgautis poilsio akimirkomis. Dauguma lauko terasų yra statomos arčiau įėjimo į virtuvę, bet jeigu leidžia kiemo  plotas, ją galima įrengti kiek atokiau nuo namų. Nemažiau nei terasos vieta, svarbus ir terasos plotas. Reikėtų nepamiršti, kiek žmonių terasoje norima sutalpinti. Gal ateityje joje norėsis įrengti židinį, tad reikėtų iš anksto apsvarstyti kokį plotą jam būtų galima skirti. http://www.kiemoprojektai.lt/lt/kiemo-projektai/terasos.htm

Netradicinių formų terasos

Dažnai naudojami trys pagrindiniai terasų stiliai: simetriškas namui, asimetriškas namui, bei neįprastų formų, su gamta susiliejantis stilius. Netradicinių formų terasos yra labai populiarios, tokie sprendimai vizualiai traukia akį būtent ir už terasos ribų. Pasirinkus terasos dydį ir stilių, kitas itin atsakingas žingsnis- pasirinkti terasos grindų dangą, nes tai ne tik nulems bendrą eksterjero vaizdą, bet ir grindų  priežiūrą.

Medinė terasa

Lauko terasos su medine grindų danga- klasikinis pasirinkimas. Didelis medžio privalumas- jis tinka praktiškai visur, tačiau reikia nepamiršti, kad ši medžiaga reikalauja daugiau priežiūros ir yra linkusi pilkėti. Norintiems patvarios terasų dangos siūloma rinktis išdžiovintą tropikų medieną, kuri yra atspari išsikraipymams. Jeigu norisi lengvai  prižiūrimų grindų, patariama rinktis sintetinę grindų dangą- medžio kompozitą. Tai dangos, sukurtos naudojant medžio ir plastiko mišinį.

Terasos projekto parengimas

Tinkamo, gerai apgalvoto projekto parengimas- vienas iš svarbiausių etapų statant terasą. Rengiant projektą įvertinkite kokio dydžio terasos  jūsų šeimai reikia, kokia bus šios erdvės paskirtis ir kiek laiko ketinate čia praleisti. Terasos statymui nereikia gauti jokių leidimų, tačiau projektas būtinas. Tinkamai parengtas projektas leis sutaupyti laiko ir pinigų įrengiant terasą, o taip pat užtikrins statinio saugumą ir ilgaamžiškumą. Projektą galite pasirengti savarankiškai arba reglamentavimu: priešgaisrinei saugai užtikrinti  skirtais atstumais ir normatyviniais atstumais iki sklypo ribų.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.