Ką būtina žinoti prieš atliekant dantų implantaciją?

dantys implantacijaDantų implantacija yra labai dažnai atliekama operacija, suteikianti galimybę pacientui pakeisti prarastus natūralius dantis. Pakeisti dantį dirbtiniu yra būtina, nes greitai to nepadarius, jo trūkumas neigiamai paveikia žandikaulio formą. Sukandimo deformacija bei prastėjanti dantų sveikata tai tik dvi iš daugybės sveikatos komplikacijų, kurios jus užklups, jei nepakeisite apgadinto ar prarasto danties. Šie veiksniai turės neigiamos įtakos tiek dantų sveikatai, tiek jūsų išvaizdai, todėl ši procedūra yra nepaprastai reikšminga. Tačiau kaip atrodo ši operacija, kokia jos nauda ir ką reikia žinoti prieš atliekant dantų implantaciją?

Danties implantas – tai paprasčiausias titaninis sraigtelis, kuris operacijos metu pakeičia prarasto danties šaknį, įsukus jį į netekto danties plotą. Šis šaknies pakeitimas padeda išsaugoti kintančio žandikaulio formą. Implantui galiausiai prigijus prie dantenų, ant jo pritvirtinamas kitų dantų išvaizdą atitinkantis protezas.

Kiekvienas dantų implantas yra gaminamas iš titano. Šį metalą mūsų organizmas priima labai lengvai, todėl jis yra dažnai naudojamas odontologijoje ir neturi neigiamo poveikio žmogaus sveikatai. Vien dėl to, kad mūsų organizmas lengvai priima titaną, implantas lengvai prigyja prie žandikaulio. Jeigu po procedūros išliksite atsargus, atidžiai klausysite gydytojo nurodymu ir rūpinsitės implantu su kuo atidžiau, laikui bėgant visai pamiršite apie jį ir galėsite džiaugtis puikia dantų bei antenų sveikata iki pat gyvenimo galo. Kai titaninis sraigtelis pakeičia prarastą šaknį, ant viršaus pritvirtinamas protezas atrodo taip pat kaip natūralus dantis. Prižiūrėti dantų implantus labai paprasta, bet norint užtikrinti nepriekaištingą burnos higieną ir sveikatą, nepatingėkite skirti papildomo laiko priežiūros procedūroms.

Jei nusprendėte pasinaudoti šia procedūra ir pakeisti prarastą dantį ar dantis, pirmiausia turite bent minimaliai suprasti, kaip vyksta visa operacija. Pirmiausia apsilankykite pas gydytoją odontologą. Jis jums padės atlikti reikiamus burnos tyrimus ir pamažu sudarys reikiamą gydymo planą. Jei bendra burnos sveikata yra gera, daktarai gali pradėti operaciją.

Panaudojus vietinę nejautrą implantas yra prisukamas į jūsų kaulą. Ši procedūra vyksta labai greitai ir neskausmingai. Vos tik pritvirtinus implantą užsukama gijimo galvutė arba implantas yra paprasčiausiai užsiuvamas. Prabėgus savaitei  odontologas išima visus siūlus ir leidžia implantui ramiai gyti. Kadangi gydymas gali trukti iki 4 mėnesių, kad šis procesas praeitų sklandžiai turite užtikrinti kuo geresnę burnos higieną. Jei klausysite gydytojo nurodymų ir viską padarysite teisingai, įsriegtas implantas gražiai suaugs su kaulu. Jei dantų implantacijos dėka keičiate krūminį dantį, jam yra pagaminamas specialus keramikinis protezas. Priekiniam dančiui pirma panaudojamas plastmasinis dantis, kuris padeda stabiliai formuotis dantenų kontūrui. Jei visos procedūros buvo atliktos sėkmingai, vietoj laikino protezo įstatomas keramikinis protezas, kurio būklė priklauso tik nuo paciento pastovumo ir priežiūros.

 

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.