Ateityje visi dėvėsime kombinezonus (I)

kombinezonas

Norvegijos kompaniją „OnePiece“ išgarsino vyriški ir moteriški kombinezonai. Tai pirmoji kompanija sukūrusi kombinezonus suaugusiems, kurie vėliau beprotiškai išgarsėjo ir dabar yra itin paplitę Instagram socialiniame tinkle. Štai Beyonce kelionės metu į Islandiją pasidalino savo nuotrauka, kurioje buvo užfiksuota dėvinti „Fair Isle“ kombinezoną.

kombinezonu-mada
kombinezonas-bieberis

Taip pat Amerikos realybės žvaigždė bei modelis Kylie Jenner su dviem bičiulėmis nufotografuota dėvinti kamufliažinio stiliaus „Combo Print“ kombinezoną. Justinas  Bieberis pastebėtas su „Lipstic red“ stiliaus kombinezonu.

Tai nėra prigludę, siauri, griežtomis linijomis pasižymintys drabužiai. Tai  drabužiai akivaizdžiai orientuoti ne tik į patogumą, tačiau pabrėžiantys žmogaus individualumą ir atspindintys savitą asmenybės stilių. Ir labai netolimoje ateityje, tai gali atrodyti visiškai normalu nešioti vieną kombinezoną į pietus, kitą į darbą, o su kitu eiti į pasimatymą.

Tai, kaip žmonės atrodo dėvintys kombinezonas puikiai apibūdina Beyonce daina „Woke up like this“. (išv. iš angl. atsibudau tokia). Turima omenyje tai, kad  mergina, kuri dėvi kombinezoną nesiekia atskleisti savo moteriškosios pusės ar pabrėžti seksualių moteriškų formų. Kombinezonas tai ne tas drabužis, kuriuo galėtum sužavėti ar patraukti priešingos lyties atstovą.  Nutįsęs klynas ir beformė visuma labiau primena feministinį drabužį nei seksualų bei gundantį moterišką „drabužėlį“.  Kaip teigia Gayle King: „Kas man labiausiai patinka dėvint kombinezoną, kad tu nesistengi atrodyti seksuali, tu tiesiog nori jaustis patogiai.“ Ir tai puikiai pavyksta dėvint širdžiai mielą kombinezoną.

OnePiece kompanijos istorija prasidėjo nuo labai gyvenimiškos situacijos. Pirmoji moteriškų ir vyriškų kombinezonų linija buvo sukurta trijų draugų, kurie save vadina „tinginiais“, kai šaltą žiemą Norvegijoje jie žiūrėjo televizorių ir pagalvojo, kad žymiai jaukiau ir šilčiau būtų jeigu drabužiai būtų susiūti vienas su kiti į bendrą visumą. Šių Norvegijos „tinginių“ kūrinys – unisex drabužis, pasiūtas iš tankios 100 procentų medvilnės, su labai patvariu užtrauktuku einančių nuo apačios iki kaklo.

Šis prabangus ir išpuoselėtas drabužis mažmeninėse prekybos vietose ir elektroninėse parduotuvėse yra prieinamas už 140 dolerių. Kur kas brangesni išskirtinumo prasme siūlomi avangardinio stiliaus kombinezonai. Prabangių aukštosios mados rūbų parduotuvė VFiles šiuo metu siūlo bananų žievės raštais dekoruotus 835 dolerius kainuojantį kombinezoną arba kombinezoną be rankovių – juodos spalvos bulvių maišą primenantį kombinezoną, kurtą garsaus mados dizainerio  Rick0 Owenso.

Straipsnio tęsinį skaitykite antroje dalyje.

Parengė Edita Ambraziūnaitė

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.