Vaikų dantų gydymas – svarbus procesas vaiko gyvenime

vaikų dantų gydymasJau nuo pat mažumės, vos vaikams pradeda dygti pieniniai dantukai – būtina jais rūpintis: valyti rytais ir vakarais dantų šepetėliu, taip pat naudoti dantų siūlą ir skalauti burnos skalavimo skysčiu. Turbūt daugeliui atrodytų, kad kam gi rūpintis pieniniais dantimis, jeigu jie greitai iškris? Šis požiūris yra iš ties labai blogas ir klaidinantis, kadangi pūvantys dantukai vaikui gali sukelti skausmą ir infekciją.

Tėvai turėtų būti pats didžiausias pavyzdys mažajam, kadangi vaikai visada viską daro pagal juos, kopijuoja tėvų elgesį. Iki 6 metukų, vaikų dantis privalo valyti tėvai, nes mažųjų rankos nėra įgudusios pasiekti ir gerai išvalyti visus dantis, o ypač krūminis. Blogai išvalyti dantys pradeda pūti ir juose atsiranda kariesas.

Atsiradusį kariesą būtina kuo skubiau ir greičiau gydyti, kadangi jis greitai plinta. Plintant kariesui į kitus dantis, jie taip pat yra pažeidžiami, gali atsirasti infekcija, pradėti skaudėti dantis. Taigi, vaikų dantų gydymas – privalomas.

Vaikų dantų gydymas prasideda stomatologo kėdėje, visų pirmą vaiką supažindinant su gydymo eiga. Šis procesas, kaip ir daugelis kitų vaiko gyvenime – naujas ir niekada nepatirtas, todėl ganėtinai bauginantis. Odontologai privalo paruošti vaiką psichologiškai, nuteikti pozityviai. Sekantis etapas – profilaktinė visų burnos ertmėje esančių dantų apžiūra. Vėliau prasideda pats dantukų gydymas. Tam, kad vaikai nebijotų, šalia turėtų būti jų tėveliai.

Taip pat odontologai privalo mažylius supažindinti su burnos higienos procedūromis, vizualiai pamokyti kaip gerai ir taisyklingai išsivalyti tiek pieninius, tiek ir pirmuosius nuolatinius dantis, kokias priemones naudoti.

Vos išdygus pirmiesiems krūminiams dantims, patariama juos padengti silantais, kurie užkerta kelia ėduoniai. Taip pat silantus patariama naudoti ir tada, kai pradeda dygti kapliai, tai būna apie 9 – 13 gyvenimo metus. Vaikų dantų gydymas – svarbus procesas, kuris padeda vaikui išsaugoti pieninius dantukus, nepasigauti jokios burnos infekcijos, kuri vėliau galėtų sukelti skausmą. Taip pat vaikų dantų gydymas yra svarbus net ir tada, kai pieniniai dantys jau iškritę, o vietoj jų išaugę nuolatiniai. Nuolatiniai dantys – patys svarbiausi, kadangi su jais žmogus gyvena visą savo gyvenimą.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.