Tinkamų gėlių pasirinkimas jūsų sodui

Ryškaus ir spalvingo sodo kūrimas prasideda nuo tinkamų lauko gėlių pasirinkimo. Kadangi yra daugybė galimybių, gali būti sunku nuspręsti, kokias gėles sodinti. Tačiau atsižvelgdami į tokius veiksnius kaip žydėjimo laikas, spalva, aukštis ir priežiūros reikalavimai, galite išsirinkti tobulas gėles, tinkančias jūsų sodo stiliui ir klimatui.

Daugiametės gėlės

Daugiametės gėlės yra populiarus sodininkų pasirinkimas dėl ilgai žydinčių ir mažai priežiūros reikalaujančių gėlių. Skirtingai nei vienmetės, kurias kasmet reikia persodinti, daugiametės grįžta metai iš metų, suteikdamos sodui nuolatinę spalvą ir įdomumą. Populiariausios daugiametės gėlės, kurias verta apsvarstyti savo sodui:

  • Ežiuolės (Echinacea): Tai sausrai atsparūs daugiamečiai augalai, auginantys įspūdingus violetinių, rožinių, baltų ir oranžinių atspalvių margaspalvius žiedus. Jos traukia apdulkintojus ir laukinius gyvūnus ir puikiai tinka saulėtiems sodo pakraščiams ir pievoms.
  • Dieninės lelijos (Hemerocallis): Tai universalūs daugiamečiai augalai, kurie būna įvairių spalvų, formų ir dydžių. Ant aukštų, tvirtų stiebų jos išaugina ryškių, trimitų formos žiedų kekes ir puikiai tinka sodo lysvėms ir apvadams pagyvinti.
  • Juodaakės sausmedės (Rudbeckia): Tai lengvai auginamos daugiametės gėlės, gerai augančios saulėtoje, gerai drenuotoje vietoje. Jos išaugina linksmus, į margučius panašius žiedus su išskirtiniais juodais viduriukais ir puikiai tinka sodo pakraščiams, sodo konteineriams ir laukinių gėlių pievoms pagyvinti.
  • Šastos margučiai (Leucanthemum): Tai klasikinės daugiametės gėlės, pasižyminčios dideliais, baltais, į margučius panašiais žiedais ir ryškiai geltonais viduriukais. Jas lengva auginti ir prižiūrėti, jos puikiai tinka saulėtiems sodų pakraščiams, alpinariumams ir kt.

Vienmetės gėlės

Daugiametės gėlės suteikia sodui ilgalaikių spalvų ir daugiau įdomumo, o vienmetės gėlės suteikia sezoninių spalvų ir įvairovės. Vienmetės gėlės – tai augalai, kurie savo gyvenimo ciklą užbaigia per vieną vegetacijos sezoną ir kuriuos kasmet reikia persodinti. Kai kurios populiarios vienmetės gėlės, kurias verta apsvarstyti savo sodui:

  • Petunijos: Petunijos yra universalios vienmetės gėlės, kurios būna įvairių spalvų, dydžių ir augimo įpročių. Jos žydi rausvais, violetiniais, baltais ir raudonais trimitų formos žiedais ir puikiai tinka konteineriams, pakabinamiems krepšeliams ir sodo pakraščiams.
  • Medetkos: Medetkos – tai ištvermingi vienmečiai augalai, garsėjantys linksmais, aukso ir oranžinės spalvos žiedais ir aromatinga lapija. Jas lengva auginti ir prižiūrėti, jos vertinamos dėl gebėjimo atbaidyti kenkėjus ir pritraukti į sodą naudingų vabzdžių.
  • Zinijos: Spalvingos vienmetės gėlės, kurios būna įvairių formų, dydžių ir spalvų. Jos žydi ryškiais raudonais, oranžiniais, geltonais, rožiniais ir baltais žiedais, panašiais į margučius, todėl puikiai tinka sodams, gėlynams ir kt.

Rinkdamiesi gėles sodui, atsižvelkite į tokius veiksnius kaip žydėjimo laikas, spalva, aukštis ir priežiūros reikalavimai, kad užtikrintumėte gražią ir harmoningą ekspoziciją, kuri džiugins jus kas sezoną. Nesvarbu, ar rinksitės daugiametes, vienmetes, ar jų derinį, jūsų sodas tikrai klestės, jei pasirinksite tinkamas gėles.

Post Author: ContentMarketing

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.