Turistiniai žygiai – aktyvi pramoga, dovanojanti nepamirštamų įspūdžių ir pačių gražiausių akimirkų. Nors daugiausia dėmesio sulaukia vasaros metu organizuojamos kelionės, vis daugiau entuziastų traukia į žiemos žygius. Ekspertai primena, kad ilga kelionė pėsčiomis – daug fizinių jėgų ir kantrybės reikalaujantis užsiėmimas. Be to, jei norite, kad kelionėje būtų kuo mažiau rūpesčių, jums bus reikalingi ir kokybiški termo rūbai bei racionaliai suplanuotas kelioninis krepšys.
Dažniausias keliautojų sprendimas – leisti į savaitgalio žygį pėsčiomis. Ekspertai teigia, kad tokiu atveju nešamos kuprinės svoris neturėtų viršyti 25 kilogramų. Be to, geriausias pasirinkimas – kuprinė su sutvirtinta nugaros dalimi, kuri palengvins nugaros darbą žygio metu. Kraudami kuprinę, racionaliai įvertinkite daiktų svorį. Pirmiausia dėkite sunkius daiktus, ant viršaus – lengvesnius ir trapesnius.
Sėkmingam žygiui reikalinga tinkama apranga. Dažna pradedančiųjų keliautojų klaida – itin didelis drabužių kiekis. Paprastai drabužiai ne tik užima vietą, bet ir nesuteikia jokios realios naudos. Jei noritės jaustis patogiai ir laisvai, jums bus reikalingi kokybiški termo rūbai, kurie maloniai priglunda prie kūno, padeda palaikyti optimalią temperatūrą, šalina prakaitą ir nevaržo judesių. Su tokiais drabužiais jausitės patogiai tiek vasarą, tiek žiemą. Tiesa, žiemos metu būtina laikytis trijų sluoksnių drabužių sistemos, t. y. turite pagalvoti apie apatinius, vidurinio ir viršutinio sluoksnio drabužius, kurie užtikrins maksimalų komfortą ir apsaugos nuo nemalonių aplinkos veiksnių. Kad išvengtumėte netikėtų staigmenų, pravartu į kuprinę įsidėti papildomą termo drabužių komplektą.
Konkretus turisto krepšio turinys priklauso nuo metų laiko ir žygio krypties, tačiau svarbiausia, ką privalo turėti kiekvienas keliautojas, yra termo rūbai, miegmaišis, peilis, virvė, kirvis, žiebtuvėlis, kompasas, žibintuvėlis, įrankių ir indų rinkiniai, gertuvė. Jei ruošiatės miegoti gamtoje, jums bus reikalinga ir palapinė. Tiesa, jei keliaujate su draugais, daiktų sąrašą galite padalinti grupėmis, pvz., vienas komandos narys bus atsakingas už palapinę, kitas – už kirvį ar virvę ir t. t. Racionalus daiktų paskirstymas leis pasiimti kur kas daugiau reikalingų daiktų. Be to, nepamirškite maisto ir gėrimų. Tiesa, šių pasirinkimas taip pat priklauso nuo metų laiko. Jei keliaujate vasarą, venkite greitai gendančių produktų ir saldžiųjų gėrimų, nuo kurių dar labiau kamuos troškulys. Žiemos metu jums bus reikalingas termosas karštam gėrimui ir maistui. Planuodami kuprinės turinį, pagalvokite apie gydomąsias ir apsaugines priemones – pirmosios pagalbos vaistinėlę, apsaugas nuo saulės, preparatus nuo vabzdžių ir t. t.