Tadž Mahalas – ne tik romantiškų moterų traukos vieta!

paminklaiNors dauguma nepriklausomų keliautojų vengia pačių populiariausiųjų turistinių objektų, Tadž Mahalas tikrai neišbrauktas iš turistų, keliaujančių po Indiją, sąrašų. Tokie paminklai kaip šis, turi būti aplankomi kiekvieno keliautojo! Neįtikėtinomis legendomis apipintas, architektūros stebuklu ir Indijos simboliu tapęs mauzoliejus pastatytas imperatoriaus Shah Jahan, Agros mieste. Tuo metu galingiausio pasaulyje žmogaus sumanymas pastatyti atminimą savo mirusiai žmonai yra vertinamas prieštaringai. Ar tikrai Tadž Mahalą galima laikyti meilės simboliu? Galbūt nuo lėbavimų išvargęs imperatorius tenorėjo turėti savo rojaus kampelį žemėje?  Prieš daug amžių gyvenę ir ant galvos karūnas nešioję kilmingieji visuomet norėjo, kad jų rūmai būtų patys gražiausi ir išskirtiniausi. Pavyzdžiui, minėtasis imperatorius liepė nukirsti rankas visiems, prisidėjusiems prie šedevro statybų – antro tokio stebuklo nereikia. Tokia jau ta meilė.

Nors kas dabar pasakys, kaip ten buvo…?

Legendomis ir mitais pagarsėjęs šedevras neramina istorikus iki šiol. Neįtikėtina, tačiau 1653 m. baigtas statyti mauzoliejus – naivuolių akimis laikomas tikru romantikos ir meilės simboliu. Tačiau nepamirškite, kad tuomet dvaruose haremai ir linksmybės buvo kasdienybė. Tad toks romantiškas architektūros stebuklas, tokiu neromantišku laikmečiu yra tikra priešingybė tam, kuo taip norėtųsi tikėti išgirdus žodį „Tadž Mahalas“.

Mėnesienoj šviečia – kas? Nuo apšvietimo rūmų spalva keičiasi. Mėnesienoje atrodo, kad Tadž Mahalas skleidžia šviesą, taip neleisdamas atitraukti nuo jo akių. Viduje brangenybių dėžutę primenančiame šedevre susipynė įvairiausi architektūros stiliai ir elementai, sudarantys tobulą ir nepakartojamą vaizdą net daugiausiai mačiusio keliautojo akiai.

Trys milijonai. Tiek žmonių kiekvienais metais aplanko Indų nelaimingos meilės, nesibaigiančios kančios ir neaprėpiamos valdžios simbolį. Objektas traukia įvairiausio plauko keliautojus. Matyt, kažkada bus nuodėmė lankytis Indijoje ir nepamatyti, kaip meilę įsivaizdavo imperatorius Shah – taip didingai, šviesiai ir paslaptingai.

Indija turi daugybę turistų traukos objektų, tačiau kai kurie keliautojai siekia pažinti kultūrą iš kitos, neturistinės, pusės. Tokie savarankiški keliautojai – tyrėjai vengia tokių vietų, kur tektų stumdytis su kitais turistais. Pripažinkite, tai – didelė klaida. Tai, kad tam tikrą vietą aplanko milijonai žmonių nereiškia, kad tai yra nevertinga, nes paliesta šiuolaikinio žmogaus – Tadž Mahalas išlaikęs savo savitumą ir didybę, tad būtų tikra nuodėmė neišvysti, kaip mėnesienoj tebešviečia imperatoriaus „meilė“.

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.