Sportinė apranga ir sportininko krepšys: ką pasiimti į sporto klubą?

sportinė aprangaSportuoti – sveika ir naudinga. Vis dėlto, ne kiekvienas žino, kaip reikia sportuoti ir kokius daiktus krauti į sportinį krepšį. Nepamirškite, kad tinkamai parinkta sportinė apranga ir racionalus sportinių daiktų inventorius padės siekti kur kas aukštesnių rezultatų. Jei esate patyrę sportininkai, pvz., sporto klube lankotės ne vienerius metus, greičiausiai šis straipsnis jums nieko naujo nepasakys, tačiau jei esate šioje srityje naujokai, sutaupykite laiko, pasinaudoję specialistų patarimais.

Visų pirma norime kalbėti apie sportinę aprangą. Žinoma, visuomet galite sportuoti su kasdieniais drabužiais ar namuose besimėtančiais senais rūbais, tačiau, greičiausiai, su tokia apranga jausitės suvaržyti ir sukaustyti. Be to, jus kankins prakaitavimo rūpesčiai ir nemalonus kvapas. Profesionali sportinė apranga apsaugos nuo šių problemų ir leis mėgautis maksimaliu komfortu. Tokie drabužiai gaminami iš specialios struktūros audinio, kuris efektyviai išgarina drėgmę ir neleidžia prakaitui kauptis ant kūno. Maloniai priglundantys rūbai nevaržo judesių ir leidžia atlikti pageidaujamus fizinius veiksmus. Galiausiai, tokie rūbai neleidžia daugintis bakterijoms ir nesukelia alergijos, todėl puikiai tiks net ir jautrią odą turintiems sportininkams.

Sportinė apranga neatsiejama nuo patogios avalynės. Jei lankotės sporto klube, rekomenduojame rinktis uždarus batus. Nors daugelis sportininkų renkasi atvirą avalynę arba sportuoja basomis, tai yra ne tik nehigieniška, bet ir nesaugu (nepamirškite, kad visuomet išlieka susižeidimo galimybė). Rinkitės patogius batus, kurie bus pritaikyti jūsų atliekamiems pratimams. Čia pravers sportinės avalynės pardavėjų patarimai. Beje, po sporto, greičiausiai, keliausite į dušą, todėl nepamirškite, kad jums bus reikalingos ir guminės šlepetės.

Į sportinį krepšį reikia įsimesti ir kelis rankšluosčius – vienas prausimuisi duše, kitas – sporto pratimams. Jei ketinate aktyviai sportuoti, jums bus reikalingas rankšluostukas veidui nusišluostyti. Sportuodami turėkite ir vandens buteliuką. Vanduo reikalingas sėkmingam organizmo funkcionavimui, ypač tuo atveju, jei esate linkę greitai suprakaituoti ir tokiu būdu netenkate daug skysčių. Vandenį gerkite dažnai ir mažomis porcijomis.

Atėję į sporto klubą, nepulkite prie sunkiausių pratimų ir didžiausio fizinio krūvio. Visų pirma atlikite lengvus kūno apšiltinimo pratimus. Tik atlikę šiuos veiksmus, galėsite pereiti prie pagrindinės fizinės veiklos. Beje, pratimai turi atitikti jūsų fizinį pasirengimą. Nepamirškite taisyklingo kvėpavimo ir reguliarių pertraukų. Jei siekiate išties aukštų rezultatų, pasitarkite su treneriu ir paprašykite sudaryti individualiai jums tinkančią treniruočių programą.

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.