Šlapimo pūslės uždegimas – simptomai ir priežastys

Šlapimo pūslės uždegimas

Šlapimo pūslės uždegimas – tai ypač dažna liga, kuri išsivysto į šlapimo pūslę patekus bakterijoms. Cistitas gali būti ūmus (pasireiškiantis staiga, be jokių priešlaikinių simptomų) arba nuolat besikartojantis. Dažnai šlapimo pūslės uždegimas pasireiškia vienas atskirai arba kartu su plaučių uždegimu.

Šlapimo pūslės simptomai:

  • Dažnas šlapinimasis;
  • Noras šlapintis – staigus;
  • Skauda šlapinantis;
  • Šlapinimasis negausus, bėga po truputį;
  • Nugaros skausmas;
  • Dažnai šlapime galima pamatyti kraujo;
  • Skauda pilvo apačią;
  • Noras šlapintis – nuolatinis;
  • Šlapimo pūslės skausmas.

Pajutus šlapimo pūslės uždegimo simptomus, prieš imantis bet kokių veiksmų savarankiškai, geriausia pasikonsultuoti su specialistu, gydytoju https://www.homosanus.lt/slapimo-pusles-uzdegimas

Specialistai pastebi, kad vyresnio amžiaus žmonės šių simptomų gali net nepajausti ar nepastebėti. Dažnai apie cistitą senoliai sužino tik iš atliktų šlapimo tyrimų, jis nustatomas atsitiktinai. Esant šlapimo pūslės uždegimui, temperatūra nepadidėja. Tačiau, jeigu kūno temperatūra – aukšta, pasireiškia pykinimas, vėmimas, šono skausmas, būtina pasikonsultuoti su gydytoju dar kartą, nes tai gali būti komplikuotas cistitas. Tai reiškia, kad šlapimo pūslės uždegimas galėjo pasiekti inkstus.

Šlapimo pūslės uždegimo priežastys

Šlapimo pūslės uždegimą sukelia įvairios bakterijos, kurios šlapinantis patenka į šlapimo pūslę. Dažniausiai šlapinimasis yra sterilus, tad kaip gi galima „pasigauti“ infekciją? Lytiškai plintančios ligos – viena iš pagrindinių šlapimo pūslės uždegimo priežasčių. Kita šlapimo pūslės uždegimo priežastis – įvairios ligos, paveldėtos ar įgimtos. Taip pat cistitą gali sukelti vaistų vartojimas, ypač antibiotikų. Cistitas gali moteriai persiduoti ir lytinių santykių metu.

Šlapimo pūslės uždegimu dažniau serga moterys, nei vyrai. Išskyrus jaunus berniukus, kuriems cistitas gali pasireikšti pirmaisiais gyvenimo metais, dėl įgimtų, paveldėtų ligų.

Šlapimo pūslės uždegimas – rimta liga, kuri turi neigiamų pasekmių. Šlapimo pūslės uždegimo išvengti įmanoma, jeigu tinkamai rūpinsitės savo sveikata ir gyvensite sveikai.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.