Skrandžio endoskopija – paciento patirtis

Skrandžio endoskopijaNe paslaptis, kad vienas labiausiai bauginančių intervencinių medicininių tyrimų yra skrandžio endoskopija. Tad tyrimą atlikęs pacientas pasakoja, ką iš tiesų tenka patirti tyrimo metu. Pasirodo, ne taip ir baisu – gal net savotiškai įdomu.

Pasiruošimas tyrimui

Pirmiausia prieš skrandžio endoskopiją reikia išsiaiškinti, kaip pasiruošti endoskopijos tyrimams? Tyrimas tyrimui nelygus, tačiau, kai ketinama tirti skrandį zondu, pasiruošimas panašus kaip ir kitų skrandžio tyrimų. Kaip pasakoja endoskopiją patyręs pacientas, sunkiausia buvo negerti. „Prieš tyrimą man buvo pasakyta ateiti visiškai tuščiu skrandžiu. Privalumas tas, kad ištuštinti reikia tik skrandį, o ne visą žarnyną. Jeigu tektų tuštinti žarnyną, tuomet lauktų priverstinis vidurių laisvinimas. Skrandžio ištuštinimui pakanka ateiti nevalgius iš vakaro. Man asmeniškai sunkiausia buvo negerti skysčių. Organizmas puikiai jaučia, kad skysčiai yra visa ko pagrindas ir labai greitai jų ima reikalauti“, – pasakoja pacientas.

Belaukiant tyrimo

Belaukiant tyrimo, greta laukė ir žmogus, kuriam turėjo būti atliekamas skrandžio tyrimas kapsule. Esant šiam tyrimui, praryjama kapsulė su mikro kamera ir jai slystant apžiūrimas skrandis. Vėliau ji žarnyne suyra ir pasišalina natūraliu būdu su išmatomis. Tai modernus būdas atlikti skrandžio tyrimą, jį dažniau skiria tiems, kurių itin jautri stemplė, ryklė. Kitiems pacientams taikomas skrandžio tyrimas su narkoze, siekiant užkirsti kelią skausmams. „Man su narkoze tyrimo nereikėjo daryti, nes nesu skausmingas pacientas. Tyrimas buvo reikalingas, viso labo, profilaktiškai pažiūrėti, ar viskas gerai, nes ruošiausi tulžies pūslės šalinimo operacijai. Tačiau kitiems pacientams, pasitaiko, būna taikoma pilna nejautra – narkozė. Jeigu tyrimas atliekamas dėl skrandžio problemų – opų, ligų – tuomet būna didelis skausmas. Aišku, su narkoze nieko net nepajauti“, – sako pacientas.

Tyrimo pradžia

Kaip pasakoja pacientas, skrandžio tyrimas zondu prasidėjo atsigulus ant kušetės. „Nusimoviau batus ir atsiguliau ant kušetės. Reikėjo gulėti šonu. Prie kušetės buvo prijungtas aparatas, panašus į echoskopą – su ekranu, mygtukais ir tam tikrais priedais. Atsigulti reikėjo specialioje pozoje, po galva pakišama kietoka pagalvė, užtikrinanti reikiamą galvos aukštį. Tuomet buvo netikėtas dalykas – į burną teko įsikišti silikoninį daiktą, kuris priverčia likti išsižiojus. Po juo ant krūtinės buvo pritvirtintas naujas, nauja, sausa pala – tikriausiai seilėms gaudyti. Įsikandus minėtąjį daiktą, neliko jokios kitos išeities, tik gulėti išsižiojus“, – prisimena pacientas.

Tyrimo eiga

Tuomet pacientas savo kailiu įsitikino, kaip atliekama skrandžio endoskopija. Kaip ir buvo galima tikėtis, per burną yra įvedamas zondas. Tai – gana plono skersmens, skaidrus ir elastingas zondas, kurio gale yra kamera. „Pirmasis įspūdis yra kažkiek šokiruojantis. Kai kažką taip smarkiai kiša į gerklę, natūrali kūno reakcija yra vėmimas. Todėl prasideda žiaukčiojimas. Ta reakcija trunka ir nepasibaigia, jauti, kaip ryji dėl to orą. Labai gerai, kad yra tas įtvirtinimas, kurį tenka įsikąsti, nes tik dėl jo ir nesusičiaupti. Tikriausiai, jeigu jo nebūtų, natūrali reakcija taipogi būtų burnos užčiaupimas. Taigi, džiaugiuosi, kad tyrime apie viską pagalvota. Aišku, būna šokas, sunku patikėti, kad tyrimas ir vyks tokiomis sąlygomis. Tačiau, iš esmės, kažko labai blogo tame nėra. Pavyzdžiui, tikrai nieko neskauda. Labai įdomus jausmas, kai jauti, kaip po tavo pilvą juda kažkoks objektas ir supranti, kad, pavyzdžiui, tavo skrandžio apačia yra tikrai žemai. Tuo metu gydytojas per ekraną mato skrandžio dugną“, – prisimena pacientas.

Kada reikalingas tyrimas?

Tyrimui pasibaigus, anot paciento, su malonumu galima atsistoti ir pamiršti viską, kas buvo. Nedidelis tempimas, nemalonus jausmas praeina per valandą. Žinoma, yra įvairūs endoskopinių tyrimų tipai, ir šis tikrai nėra pats sudėtingiausias. Zondą geba įsiskverbti ir į labai mažus organus.

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.