Sedacija – greitas ir neskausmingas dantų gydymas

sedacijaIš ties daug žmonių bijo odontologų, kurie jiems asocijuojasi su skausmo ir baimės jausmu. Tačiau, norint estetinių ir tvarkingų dantų, vizitas pas odontologą yra būtinas. Ką daryti, kad neliktų baimės jausmo? XXI amžius turi iš ties nemažai sprendimo variantų žmonėms, vengiantiems vizito pas dantų gydytoją. Vienas iš jų – sedacija.

Kas yra sedacija?

Sedacija – tai tam tikras baimės ir skausmo slopinimas vaistais, kuris nuramina pacientą, apsilankiusį odontologo kabinete. Sedaciją renkasi įvairaus amžiaus žmonės, kadangi amžiaus limitas šiai procedūrai nėra taikomas. Kokį sedacijos tipą taikyti pacientui sprendžia gydytojas odontologas. Tai priklauso nuo to, kaip stipriai žmogus bijo skausmo ir nuo baimės jausmo stiprumo.

Ką reikia žinoti prieš atliekant sedaciją?

Apie sprendimą, kad bus atlikta sedacija, reikia iš anksto informuoti giminaičius ar draugus, kurie galėtų jus nuvežti į gydymo įstaigą ir parvežti atgal namo, kadangi vairuoti patys jūs negalėsite, nes būsite per silpni, galbūt šiek tiek apsvaigę. Iki procedūros likus 6 valandoms – patartina nevalgyti, o likus 2 valandoms – nevartoti jokių skysčių.

Apie būsimą sedacijos atlikimą reikia informuoti ir jus gydysiantį gydytoją. Jeigu esate alergiški tam tikriems vaistams, laukiatės vaikelio, sergate kažkokiomis ligomis ar vartojate vaistus, būtinai apie tai praneškite savo odontologui tam, kad nebūtų nereikalingų pasekmių. Sedacija rekomenduojama visiems žmonėms, kurie bijo skausmo, kuriems yra nemalonios odontologo atliekamos procedūros ar dantų tvarkymo metu girdimi įrangos garsai.

Jeigu bijote sedacijos arba turite mažai žinių apie ją, pasitarkite su savo gydytoju, kuris papasakos kaip jinai yra atliekama, taip pat odontologas atsakys į visus rūpimus klausimus, pasidalins patarimas ir nuramins.

Sedacija yra taikoma daugumoje odontologų kabinetų visoje Lietuvoje. Prieš užsirašant pas odontologą, iš anksto išsiaiškinkite ar jisai tvarkydamas dantis slopina skausmą vaistais, ar atlieka sedaciją arba dantų gydymą su narkoze.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.