Moterys nuolatos rūpinasi savo oda, tačiau ne visada turi laiko dėl tam tikrų odos problemų apsilankyti pas dermatologą gauti vaistų receptą ar nustatyti odos defektų diagnozę. Tokiu atveju vienoms padeda liaudiškos priemonės, kaip naikinti nepageidaujamus odos trūkumus, kitos turi jau pamėgtus ir išbandytus vaistus odai, o trečios lankosi į privačias klinikas lazeriniam odos gydymui. Tokios bėdos kaip spuogeliai ar pigmentinės dėmės po soliariumo gali būti tiek nesunkiai išgydomos naminėmis priemonėmis, tiek (sunkesniais atvejais) išnaikinamos lazerio pagalba.
Čia pateiksime keletą receptų, kaip atsikratyti nekomplikuotų odos defektų priemonėmis, kiekvienai prieinamomis namuose ar artimiausioje vaistinėje.
- Pigmentinės dėmės po soliariumo. Jeigu pigmentinės dėmės jums yra linkusios atsirasti dėl hormonų, tuomet dažnai net neprireikia jokių priemonių jos naikinti – šios pačios išnyksta, kai pasišalina hormonų apykaitos sukelta problema. Tačiau, jeigu kankina specifiškai pigmentinės dėmės po soliariumo, tuomet gali padėti ir naminės priemonės. Naudokite kremą, turintį balinamąjį poveikį, nepamirškite naudoti kremo nuo saulės, jeigu einate į lauką, nes UV spinduliai provokuoja melanino aktyvumą odoje. Taip pat galite naudoti odą šviesinančius skysčius – petražolių nuovirą, agurkų sultis, citrinų sultis ir pan.
- Spuogai. Jeigu suvalgius daugiau riebaus maisto jums yra linkę ant veido išdygti mažyčiai, tačiau labai erzinantys spuogeliai, galima pabandyti juos išgydyti naminėmis priemonėmis. Kiekvienuose namuose yra alijošiaus, česnako ar arbatmedžio aliejaus. Šios medžiagos ramina, dezinfekuoja ir malšina spuogelio uždegimą. Jeigu norisi kažko efektyvesnio – nusipirkite vaistinėje cinko oksido tepalo – tai puikus sargas nuo paprastųjų spuogų.
- Inkštirai. Jeigu skundžiatės atviraisiais inkštirais – juodai atsivėrusiomis veido poromis, kurios tikrai nepuošia, gali padėti salicilo rūgšies odos valiklis, citrinos sulčių ir cukraus šveitiklis, poros šaukštų jogurto ir citrinos sulčių kaukė irgi efektyviai ir švelniai mažina inkštirus.
Tai yra paprasčiausi būdai išvengti įkyrių odos problemų, tačiau kiekvienas iš šių atvejų gali būti ir rimtesnis. Jeigu kankina nenykstančios pigmentinės dėmės – kreipkitės į dermatologą dėl lazerinio gydymo, jeigu niekaip neįveikiate spuogų – galbūt padės rūgštinis pilingas, o nuo gausių inkštirų gelbėja jų išspaudimas pas kosmetologę.