Prakaito dėmėms ant rūbų – ne!

Prakaito dėmės pažastyseNors prakaitavimas yra visiškai normalus organizmo procesas, tam tikromis situacijomis pagausėjęs prakaitavimas gali ne juokais sujaukti jūsų išvaizdą. Tokiose kūno vietose, kaip pažastys, dažniausiai  prakaitavimo lygis yra didžiausias. O to pasekmė – prakaito dėmės pažastyse, ryškiai matomos ant rūbų. Jos ne tik, kad atrodo labai neestetiškai, bet ir gali skleisti aštrų kvapą (jeigu drabužiai yra sintetiniai). Tad, ar įmanoma atsikratyti tokių prakaito dėmių? Jei taip, kokiais paprastais metodais galima pašalinti tokius defektus ir džiaugtis nepriekaištinga išvaizda?

Priemonių ir liaudiškų metodų, kaip pašalinti prakaito dėmes, dabar galima atrasti šimtus. Tiesa, keli jų, yra patys populiariausi ir geriausiai išvalantys rūbuose įsisenėjusį prakaitą.

  1. Būdas – acto rūgštis

Acto rūgštis yra itin aštraus, intensyvaus kvapo, tačiau nedideli jo kiekiai gali daryti stebuklus. Juk tam tikrose situacijose net ir maisto ruošai yra naudojamas šis produktas. Norint iš drabužių pašalinti prakaito dėmes, reikėtų atskiesti šiek tiek acto rūgšties su vandeniu bei užpylus dalį šio mišinio ant vatos, pavalyti prakaito pažeistą vietą. Prakaito dėmės pažastyse turėtų visiškai išnykti, jeigu taip pavalytą audinį dar ir išskalbsite rūbo etiketėje nurodytu būdu.

  1. Būdas – natrio chloridas

Arba kitaip tariant paprasčiausia druska. Su druska dabar galima daryti daug ką. Ji taip pat tinkama ir prakaito dėmėms naikinti. Ypač gerai tokias dėmes druskos tirpalas išvalo iš vilnonių drabužių. Tereikia šiek tiek druskos ištirpinti vandenyje bei patrinti drabužyje, pažastų srityje. Po šios procedūros galima rūbą perskalbti.

  1. Būdas – vyno actas

Dar viena alternatyva, kurios pagalba prakaito dėmės pažastyse dings akimirksniu, yra vyno actas. Tiesa, šis metodas rekomenduojamas, jei prakaitas yra įsigėręs į medvilninius rūbus. Panašiai kaip ir prieš tai minėtuose metoduose, šią priemonę irgi reikia švelniai įtrinti į rūbą. Tiesa – nereikia trinti labai smarkiai ir daug. Galite tiesiog palengva patapšnoti pažastų srityje ir iš rūbo palengva nemalonus kvapas ir gelsva įsigėrusio prakaito spalva dings. Rekomenduojama po tokio valymo dar ir išskalbti drabužį. Geriausia, jei tai darysite rankomis, o perskalausite kelissyk šiltame vandenyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.