Pigmentacijos atsiradimo priežastys ir gydymas

pigmentacijos gydymasPigmentinės dėmės būna įgimtos arba įgytos. Medikai teigia, kad dažniausiai pigmentinės dėmės yra saulės vonių pasekmė, tačiau jų gali atsirasti ir dėl senėjimo proceso, hormonų pusiausvyros pasikeitimo, aknės, nėštumo ir kitų priežasčių. Visgi, jei su lauku žmogus pigmentinių dėmių negydo, dėmės didėja bei plinta ir gali tapti rimtų susirgimų priežastimi. Pigmentacijos gydymas yra parenkamas dermatologo.

Pigmentinių dėmių gydymo būdai:

  • Medikamentinis. Odą galima tepti stiprių koncentracijų balinančiais geliais ir tepalais, tačiau juos naudoti galima trumpą laiko tarpą ir tik prižiūrint gydytojui.
  • Odos šveitimo procedūros. Pigmentinių dėmių gydymui galima naudoti įvairius pilingus su salicilo, glikolio, trichloracto ar azelaino rūgštimis, tačiau pilingą reiktų pasirinkti atidžiai ir prieš tai pasikonsultuoti su gydytoju, nes savarankiškas pigmentacijos gydymas gali sukelti dar daugiau problemų.
  • Mezoterapija. Tai pigmentacijos gydymas, kai į odą yra leidžiamos įvairių medikamentų injekcijos.
  • Pigmentacijos gydymas lazeriu. Frakcinis lazeris yra pats efektyviausias ir saugiausias pigmentinių dėmių gydymo būdas. Lazerio spindulių banga prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir pašalina senas ląsteles, tuo pačiu suaktyvina sveikų ląstelių dalijimąsi. Tokiu būdų naujos ląstelės užima senųjų vietą ir pigmentinės dėmės nyksta. Frakcinis lazeris garantuoja greitą rezultatą, pirmuosius pokyčius galima pamatyti jau po pirmosios procedūros, o praėjus kelioms savaitėms, toje vietoje, kur buvo atlikta pigmentacijos gydymo lazeriu procedūra, oda tampa švelnesnė, šviesesnė ir lygesnė. Bene didžiausias gydymo lazerio privalumas yra tas, kad rezultatas yra ilgalaikis. Žinoma, jei pigmentinės dėmės atsirado dėl pomėgio kepintis saulėje ar nesveiko gyvenimo būdo, jos vėl gali atsinaujinti, jei nepakeisite savo įpročių.

Jei jūsų dar nekankina pigmentinės dėmės

Pigmentinių dėmių gali niekada ir neatsirasti, tačiau, norint, kad taip įvyktų, būtina nuolatos rūpintis savo oda: nepiktnaudžiaukite saulės spinduliais, naudokite kremus su UVB bei UVA filtrais, jei mėgstate saulės vonias, stenkitės jomis nesilepinti nuo 11 iki 16 val., nes tuo metu saulė yra pati pavojingiausia. Propaguokite sveiką gyvenimo būdą ir atsisakykite žalingų įpročių.

Graži ir sveika oda – laimingas žmogus!

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.