Patarimai planuojantiems vestuves –kaip surengti įsimintiną šventę


Vestuvės – viena didžiausių ir įspūdingiausių šeimos švenčių gyvenime, todėl jas planuojant ir organizuojant stengiamasi šventę rengti taip, kad ji paliktų neišdildomą įspūdį tiek jauniesiems, tiek jų svečiams. Didelės šventės organizavimas yra sudėtingas procesas, kuriam tinkamai įgyvendinti ne visuomet pakanka patirties ar įgūdžių, todėl rinkoje labai gausų įvairių vestuvių organizatorių ir planuotojų ar konsultantų, kurie visuomet pasiruošę pagelbėti. Pateikiame kelis patarimus ir profesionalų pastebėjimus, kurie padės surengti nepamirštamą šventę ir padės išvengti netikėtumų.

Svarbiausia – planavimas

Planavimas – pats svarbiausias organizacinis procesas rengiant ne tik vestuves, bet ir bet kurią kitą šventę. Tačiau organizuojant vestuves reikia atkreipti dėmesį į daugiau detalių. Planavimo procesą geriausia pradėti nuo datos ir šventės tipo pasirinkimo. Išsirinkus vestuvių datą galima pradėti ieškoti tinkamos vietos ir tartis su paslaugų tiekėjais.

Prieš pradedant planavimo procesą taip pat labai svarbu apgalvoti, kokios šventės norite, ką jos metu norėsite veikti, kaip nustebinsite svečius ir kitus niuansus. Nusprendus dėl pačių vestuvių pobūdžio bus lengviau rinktis maistą, patalpas ir dekoracijas. Net jeigu nusprendėte į pagalbą pasitelkti profesionalius vestuvių planuotojus, šiuos dalykus jau turite būti aptarę su partneriu. Vestuvių planuotojai padės įgyvendinti jūsų viziją, tačiau tą viziją ar svajonę turite turėti.

Nuo tinkamai suplanuotų ir suorganizuotų vestuvių labai priklauso, kokius įspūdžius šventė paliks jauniesiems ir jų svečiams. Jeigu viskas suorganizuota sklandžiai ir vyksta pagal planą, jaunieji gali atsipalaiduoti ir mėgautis švente, tačiau jeigu kyla nesklandumų ir nėra kam jais pasirūpinti jaunieji pradeda jausti įtampą ir stresą, todėl šventė gali įsiminti ne kaip pats smagiausias gyvenimo įvykis. Tokiems atvejams reikėtų turėti patikimus draugus, pamerges ir pabrolius, kurie iškilus nesklandumams viskuo pasirūpintų. Tokia draugų pagalba šventės metu labai praverčia, todėl prieš šventę aptarkite su jais, kad norėsite jų pagalbos šventės metu iškilus netikėtumams.

Vestuvių scenarijus – neapsunkinkite savęs ir aplinkinių

Specialistai rekomenduoja sudarant šventės scenarijų nepersistengti ir neprigalvoti per daug skirtingos veiklos. Labai kruopščiai skaičiuokite laiką skiriamą ceremonijai, fotosesijai, svečių ir jaunųjų atvykimui į šventės vietą ir kitoms veikloms. Pasistenkite viską sudėlioti taip, kad nereikėtų skubėti, nes tai sukelia nepageidaujamą stresą. Tačiau per dideli tarpai tarp veiklų svečius taip pat gali išvarginti, todėl viskas turi būti harmoninga.

Šventės metu venkite ilgų kalbų ir sveikinimų maratonų. Informuokite svečius iš anksto, kur ir kaip bus sveikinami jaunieji, kokia šventės eiga. Tai padės išvengti nesusipratimų, kuomet išsitęsia sveikinimo procesas arba gaištamas laikas. Svečius taip pat reikėtų informuoti, kada planuojama baigti šventę, ar numatyta nakvynė. Kuo daugiau informacijos suteiksite, tuo mažiau klausimų apie šventės eigą sulauksite šventės metu.

Svečių užimtumas ir pramogos šventės metu yra būtinos, kitaip vestuvės gali pavirsti gana nuobodžiu pasisėdėjimu užstalėje. Aptarkite šiuos klausimus su vedėju. Informuokite renginio vedėją apie tai, kokių pramogų pageidausite, aptarkite vakaro scenarijų, pagalvokite, kuo galite nustebinti savo svečius. Pirotechnikos profesionalai www.saliutas.lt pataria, kad šventinis fejerverkas vidurnaktį gali tapti puikia staigmena ne tik svečiams, bet ir jauniesiems.

Gera nuotaika gali slypėti smulkmenose

Dažnai planuojant didelius renginius pamirštama, kad gera nuotaika gali slypėti smulkmenose ir detalėse. Todėl iš anksto apgalvoję kai kuriuos niuansus išvengsite nepatogumų. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nemalonumų – spaudžiantys batai ar bateliai. Norint išvengti skaudančių kojų juos reikėtų panešioti prieš šventę.

Vestuviniai žiedai – svarbiausias šventės atributas ir jaunųjų meilės simbolis. Juvelyrikos salonas www.premiere.lt pataria prieš vykstant į ceremoniją būtinai pasitikrinti, ar nepamiršote žiedų ir dokumentų. Nieko tokio, jeigu pasitikrinsite kelis kartus. Taip išvengsite nepageidaujamo streso ceremonijos metu.

Lietuvoje oras yra neprognozuojamas, todėl net jei visi šalies meteorologai skelbia, jog diena bus saulėta, graži ir šilta, apsvarstykite ir kitą scenarijų. Ką darysite, jeigu prasidės lietus arba net audra. Turėkite atsarginį planą ir variantą ir svarbiausia nepraraskite geros nuotaikos.

Išsiaiškinkite, kiek bus svečių su mažais vaikais. Jeigu mažųjų šventės dalyvių bus daug, pagalvokite, ar nereikėtų jiems suorganizuoti atskirų pramogų ir žaidimų. Taip vaikai bus užsiėmę, o tėveliai galės ramiai mėgautis švente. Jeigu mažųjų dalyviu vos keletas, susitarkite su tėvais, kad jie prisiims atsakomybę ir prižiūrės savo vaikus. Informuokite tėvus ar bus organizuojamos atskiros pramogos vaikams, ar ne. Tai padės išvengti nesusipratimų.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.