Ką gali pranašauti kraujas šlapime?

Kraujas šlapime moterimsŠlapimas – tai skystis, kurį išskiria inkstai. Kiekvienas žmogus su šlapimu iš savo organizmo pašalina tirpias medžiagas, įvairius toksinus, metabolizmo atliekas ir kitas nereikalingas bei kenksmingas medžiagas. Su šlapimu išskiriamos nereikalingos medžiagos išvalo organizmą, todėl bet kokie neigiami šlapimo pakitimai gali reikšti prasidėjusią ligą. Dar senovėje žmonės manė, kad šlapimas gali papasakoti apie sveikatos problemas, todėl ir dabar norint nustatyti daugelį ligų – atliekami šlapimo tyrimai. Pakitusi šlapimo spalva, kvapas, kraujas šlapime gali išduoti tam tikrą ligą.

Kraujas šlapime moterims

Kraujas šlapime moterims atsiranda dėl įvairiausių priežasčių, viena pagrindinių – cistitas. Cistitas yra šlapimo pūslės uždegimas, kuris išsivysto dėl bakterijų patekimo į moters organizmą. Cistitas gali būti ūmus, besikartojantis, tačiau faktas tas, kad daugelis moterų (maždaug 50 procentų) bent kartą gyvenime juo tikrai suserga.

Cistito simptomai:

  • Skausmas šlapinantis;
  • Dažnas šlapinimasis;
  • Kraujas šlapime;
  • Šlapimo pūslės skausmas;
  • Pilvo skausmai;
  • Nuolatinis noras šlapintis;
  • Ir kita.

Cistito priežastys yra įvairios. Dažniausiai šlapimo pūslės uždegimą sukelia patogeniniai mikroorganizmai, kurie patenka į moters šlapimo pūslę. Lytiniai santykiai – dažna cistito atsiradimo priežastis. Dažniausiai jisai pasireiškia toms moterims, kurios pradeda lytinį gyvenimą, taip pat toms, kurios kurį laiką laikėsi celibato ar ilgai nesimylėjo ir vėl pradėjo lytinius santykius. Vartojant antibiotikus ar kontraceptines tabletes moterys suserga cistitu dažniau, nes organizme tuo metu yra sunaikinama natūrali flora, kuri apsaugo organizmą nuo šlapimo pūslės uždegimo.

Kraujas šlapime moterims gali reikšti ne tik cistitą, bet ir kitas ligas, pavyzdžiui šlapimo pūslės vėžį. Šlapimo pūslės uždegimas (cistitas) yra viena iš priežasčių, dėl kurios gali atsirasti šlapimo pūslės vėžys, todėl pastebėjus bet kokius simptomus (skausmą šlapinantis, dažną norą šlapintis, šlapimo nelaikymą, skausmą tuštinantis ir kita) būtina kuo skubiau kreiptis į medikus. Kraujas šlapime moterims yra negeras požymis, liudijantis, kas organizmui nėra viskas gerai, todėl net nebūtina laukti jokių simptomų, užtenka pamatyti kraują ir tai jau yra tas simptomas, į kurį nekreipti dėmesio tiesiog negalima. Kreipkitės į medikus, pamatę bet kokius savo organizmo pasikeitimus.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.