Įaugusių nagų gydymas – techniškai nepavojinga procedūra

Įaugusių nagų gydymas

Medicininis įaugusių nagų terminas yra onichokriptozė – daugeliui tikrai nežinomas, tačiau pati situacija pažįstama tikrai ne vienam. Įaugę nagai kamuoja daugelį žmonių, tiek vyrus, tiek ir moteris ir tai visiškai nepriklauso nei nuo lyties, nei nuo žmogaus amžiaus. Yra iš ties nemažai priežasčių, dėl kurių nagai įauga, todėl reikėtų vengti situacijų, kurios suformuoja netinkamą nagų augimo kryptį.

Dvi pagrindinės priežastys, dėl kurių nagai įauga į odą:

  1. Netinkamas nagų kirpimas – tikriausiai pagrindinė priežastis, dėl kurios nagai įauga į odą. Daugelis žmonių daro klaidą ir nagus kerpa labai trumpai, juos užapvalina, stengiasi nepalikti nei truputėlio nago. Norint, kad nagai neįaugtų, reikia juos kirpti tiesiai, užapvalinant vos šiek tiek, kad jie nesikabintų už kojinių.
  2. Netinkama avalynė taip pat turi įtakos nagų įaugimui į odą. Ankšta avalynė turi įtakos nagų įaugimui į odą, kadangi jie neturi galimybės augti laisvai, nes pirštai visada yra suspausti, o nagai įsprausti į odą. Dėl šios priežasties itin kenčia didžiojo piršto nagas, kuris nuolatos remiasi į dėvimą ankštą avalynę. Dėl netinkamos avalynės atsiranda piršto deformacijos, kurios irgi lemia nago įaugimą į minkštuosius piršto audinius.

Yra ir daugiau priežasčių, dėl kurių nagai įauga į odą, pavyzdžiui, įvairios kojos, pirštų ar pėdų traumos, polinkis į nagų įaugimą, piršto deformacija ir kitos priežastys, lemiančios nago įaugimą.

Įaugusių nagų gydymas

Įaugusių nagų gydymas chirurginiu būdu nėra techniškai sunki procedūra – jos metu išpjaunamas nago gabalas, paskui prideginamas. Nors nesudėtinga, vis dėlto procedūra yra itin reikalinga, nes laiku jos neatlikus, pasekmės gali būti labai skaudžios, pavyzdžiui, pavojinga infekcija. Geriausias dalykas – po operacijos žmogaus veiksmai nėra ribojami, todėl kiekvienas gali atlikti visus kasdieninius darbus. Įaugusių nagų gydymas chirurginiu būdu nėra skaudus, jo metu atliekama vietinė nejautra, todėl pacientas nieko nejaučia ir tai nėra pavojinga jo sveikatai.

Jeigu įaugusių nagų gydymą pradedate pačioje pradžioje, kai oda į kurią yra įaugęs nagas dar nėra labai patinusi, ten nesikaupia pūliniai – rinkitės gydymą namuose. Pasidarykite vonelę, į ją įpilkite žolelių nuoviro (tai gali būti šalavijai, druska, jodas, arbatmedžių aliejai), pamirkykite kojas, o tai padarę pakelkite šiek tiek nagą ir po juo pakiškite vatos tamponą, kuris padeda sureguliuoti nago augimo kryptį. Kartokite šią procedūrą, nepamirškite keisti vatos tamponų ir po kurio laiko nagas turėtų atsistatyti.

skaitykite plačiau:

https://www.lazeriniscentras.lt/lt/iaugusio-nago-gydymas

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.