Lygūs, prižiūrėti dantys bei gaivus burnos kvapas – tai kiekvienos moters vizitinė kortelė. Dažnai balti dantys ilgainiui pradeda prarasti savo baltumą. Yra daug priežasčių, lemiančių tokius pakitimus – tai senėjimas, antibiotikai, rūkymas, gėrimai bei kai kurie maisto produktai. Ar žinote, kurie iš jų yra didžiausi baltų dantų priešai?
Kava
Mėgstate rytą pradėti gardžia kava? Besirūpinančioms savo dantimis, vertėtų sunerimti. Kodėl? Kava pasižymi dideliu rūgštingumu, todėl ji žinoma kaip labiausiai dantų spalvą veikiantis gėrimas. Kuo stipresnę kavą geriate – tuo dažomasis poveikis yra didesnis. Kava įsiskverbia į dantų paviršių ir, nepraskalavus burnos, ten ir pasilieka. Rekomenduojama gerti kavą su pienu arba po kavos puodelio išgerti stiklinę vandens.
Juodoji arbata
Juodojoje arbatoje yra dažomąjį poveikį turinčio tanino, kuris dantis veikia taip pat stipriai, kaip ir kava. Dažomasis taninų poveikis tampa dar stipresnis, kai arbata yra karšta. Mėgstančioms karštą arbatą, vertėtų luktelėti ir stengtis gerti šiek tiek praaušusią arbatą. Jei juodosios arbatos atsisakyti sunku, rinkitės žaliąją, baltąją, vaisinę ar žolelių arbatas
Raudonasis vynas
Raudonojo vyno sudėtyje yra polifenolio. Jis turi didelės įtakos spalvos pakitimams bei įvairių dėmelių atsiradimui. Be kita ko, raudonajame vyne esančios rūgštys kenkia dantų emaliui. Ką daryti? Atsigėrus raudonojo vyno, burną rekomenduojama praskalauti gurkšneliu vandens ar burnos skalavimo skysčio. Priešingu atveju, vyne esantys pigmentai veiks Jūsų dantų spalvą net keletą valandų! Dar geresnis sprendimas – raudonąjį vyną keisti baltuoju.
Gazuoti gėrimai
Mėgstate gazuotus gėrimus? Šiuose gėrimuose yra citrinų rūgšties, kuri ardo dantų emalį ir padeda spalvai lengviau įsigerti į dantis. Gazuotuose vaisvandeniuose taip pat yra gausu cukraus, kuris skatina ėduonies atsiradimą. Stenkitės riboti tokių gėrimų vartojimą. Jei tai padaryti sunku, gerkite juos per šiaudelį – taip apsaugosite priekinius dantis ir sumažinsite dėmių atsiradimą.
Ryškios spalvos uogų sultys
Ryškios spalvos sultims priskiriamos spanguolės, juodieji serbentai, mėlynės, vynuogės, vyšnios, gervuogės, avietės bei kitos ryškiaspalvės uogos. Šių uogų sultyse gausų pigmentų, kurie dažo ne tik dantų emalį, bet ir liežuvį. Stenkitės tokias sultis skiesti vandeniu arba gerti jas per šiaudelį – taip sumažinamas dažančio gėrimo patekimas ant dantų paviršiaus.
Burokėliai
Jūsų mitybos racione dažnas svečias yra burokėliai? Jūsų dantims tai nepatiks! Burokėliuose yra gausu itin stiprių dažomųjų medžiagų, kenkiančių dantų baltumui. Be viso to, dar didesnė dažomųjų medžiagų koncentracija yra burokėlių sultyse. Suvalgius burokėlių ar atsigėrus jų sulčių, būtinai praskalaukite burną vandeniu ar išsivalykite dantis! Taip sumažinsite burokėlių dažomąjį poveikį ir galėsite ilgiau džiaugtis baltesniais dantimis.
„Oralgen NuPearl“ dantų balinimo rinkinys – kovai su dantų pakitimais
Jei dažančių produktų atsisakyti sunku, vertėtų rinktis balinamąsias dantų priežiūros priemones. Protingas pasirinkimas – „Oralgen NuPearl“ dantų balinimo rinkinys, skirtas balinti dantis namie. Į „Oralgen NuPearl“ dantų balinimo rinkinį įeina balinamasis dantų pieštukas, balinamas gelis, balinamoji LED lempa, kapa bei atspalvių paletė. Šios priemonės balina paviršines ir gilesnes dantų dėmes. Taip pat rinkinyje esančios priemonės nepažeidžia emalio ir mažiau jautrina dantis. „Oralgen NuPearl“ – kovai su dažančių produktų poveikiu Jūsų dantims. Išbandyti verta!