Ar mylimo kūno turi būti daug?

kūno riebalų masės apskaičiavimasPlačiai paplitęs posakis, kad mylimo kūno turi būti daug vis dar tebenaudojamas, tačiau vis labiau populiarėjantis sveiko gyvenimo būdas stumia nesveiką, riebų ir žalingą gyvenimo būdą į šalį. Propaguojantys sportą ir sveiką mitybą asmenys periodiškai tikrinasi savo organizmo būklę, o kūno riebalų masės apskaičiavimas jiems ko ne įprastas ritualas. Ką parodo ir kuo naudingi yra šie skaičiavimai?

Kūno sudėties tyrimai – greitas ir patogus būdas sužinoti savo organizmo būklę

Kūno riebalų masės apskaičiavimas dabar laikomas vienu pagrindinių ir lengviausių būdų, informuojančių apie svarbius kūno masės pokyčius. Analizės metu specialiu matuokliu tiriami įvairūs kūno parametrai. Tiriantis su tokiu prietaisu labai tiksliai nustatomas kūno svoris, ūgis, riebalų, raumenų santykiai. Negana to, visi tyrimų rezultatai pateikiami nustatytais matais arba procentais. Kilogramai, gramai arba procentinė išraiška – kaip kam patogiau, žymi įvairių kūno sričių raumenų bei riebalų kiekį.

Kūno riebalų masės apskaičiavimas parodo:

– kūno sudėtį (standartinį svorį, kūno riebalų, raumenų masę, kūno mineralų masė, baltymų masę ir kt.);

– raumenų ir riebalų segmentinę analizę (kairės ar dešinės rankų bei kojų raumenų bei riebalų mases taip pat liemens raumenis bei riebalus ir kt.);

– pilvo srities analizę (lygiais pasiskirsčiusius riebalus, juosmens apimtį, identifikuoja pilvinį nutukimą ir kt.);

– įvertina mitybą

Kada kūno masės indeksas yra normalus?

Kūno masės indeksas yra normalus, kai rezultatas po tyrimo gaunamas 18,5-24,9 KMI intervale. Tokie skaičiai parodo, kad viskas yra gerai ir nereikia imtis jokio papildomo gydymo.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.