3 neįprastos krūties vėžio priežastys

Krūties vėžio priežastysKrūties vėžys – tai pavojinga liga, kuria visame pasaulyje serga abiejų lyčių atstovai: tiek moterys, tiek ir vyrai. Krūties vėžys dažniausiai atsiranda vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaraisiais tyrimais įrodyta, kad šia liga suserga vis jaunesni. Jaunesnio amžiaus žmonėms krūties vėžys yra pavojingesnis, nes yra agresyvesnis.

Kokie simptomai rodo krūties vėžio atsiradimą? Kiekvienas žmogus privalo žinoti viską apie savo kūną, nes krūties vėžys ankstyvoje stadijoje nekelia jokio skausmo, tačiau krūties srityje atsiranda mažas gumbelis, kuris ir parodo atsiradusią riziką. Deja, bet šis gumbelis formuojasi ne vienerius metus, o galutinai susiformuoja tik tada, kai krūties vėžys yra jau sunkesnės stadijose.

Krūties vėžio simptomai:

  • Atsiradęs gumbelis krūties srityje;
  • Spenelio paburkimas;
  • Krūties pokyčiai;
  • Paraudimas, skausmas;
  • Skausmas nugaroje ir pažastų srityse.

Krūties vėžio priežastys dažnai gali būti nežinomos. Kaip ir buvo minėta ankščiau, krūties vėžiu dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, vyresni nei 40 metų, taigi amžius yra pirmoji krūties vėžio priežastis. Taip pat krūties vėžys gali būti paveldimas. Dažna tikimybė, kad jeigu giminėje yra žmonių sirgusių šia liga, krūties vėžys gali persiduoti ir ateinančioms kartoms. Krūties vėžio priežastys: kontraceptinių tablečių vartojimas, dėl kurių visada pakinta moters hormonų veikla, taip pat krūties vėžį gali paskatinti ir ankstyvos mėnesinės bei vėlyva menopauzė.

3 neįprastos krūties vėžio priežastys:

  1. Nemaitinimas krūtimi. Tai iš ties dažna, tačiau ne visoms moterims žinoma krūties vėžio priežastis.
  2. Dažnas alkoholio vartojimas. Alkoholis, kaip ir rūkymas skatina visų ligų atsiradimą, taip pat ir krūties vėžio.
  3. Antsvoris.

Tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje yra rengiamos akcijos, kovojančios prieš krūties vėžį. Vyrai ir moterys yra skatinami nemokamai atlikti krūties vėžio tyrimus ir įsitikinti, kad juo neserga. Deja, bet dažnas praleidžia tai pro rankas, o aplaidumo pasekmės, kaip žinia, yra labai skaudžios.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.