Kodėl nereikia bijoti odontologų: 5 priežastys

ortodontijos klinika

Ne vieną žmogų kamuoja odontologų baimė (na, gal nebūtinai baimė, o tiesiog nerimas prieš einant pas dantų gydytoją). Savaime suprantama, baimių pasaulyje esama pačių visokiausių. Dentofobija – viena iš jų. Šiame straipsnyje atskleisime, kodėl tai paprastai nepagrįsta. Kitaip sakant, kodėl nereikia bijoti odontologų? Pirmyn – penkios priežastys tai parodys. O jeigu aktualu, kur sostinėje pasitikrinti dantis, užsukite į https://odonteja.lt/.

  1. Pirmoji priežastis – dabartinė odontologija yra ištobulinta iki neįtikėtinų aukštumų. Specialistai kvalifikuoti, įranga naujausia, viskas vyksta taip sklandžiai, kad nejučia imi ir keli nykštį viršun.
  2. Antras dalykas yra tas, kad ne kiekvienas apsilankymas reiškia gydymą. Jei užsukote pasitikrinti dantis profilaktiškai, nieko kito gydytojas ir nedarys. O jei ras kokią skylutę ar pan., pasakys, kas ne taip, ko reikėtų toliau. Tikrai nėra taip, kad apsilankote klinikoje pasitikrinti ir pusdienį gręžia, tiria, dar kažin ką daro…
  3. Odontologija vienaip ar kitaip yra susijusi su psichologija ir bendravimu. Net ne baimė, o labiau atmestinumas lankytis klinikoje gali atsirasti dėl neigiamo bendravimo patirties. Jei teko lankytis pas kokį šiurkštų gydytoją, visai suprantama, kodėl vėliau nesinori ten eiti. Be to, pagalvojama, kad ir kitur bus panašiai, ir numojama ranka.
  4. Odontologai ne baimę kelia, o gydo. Iš esmės tai susiję su visomis čia aptariamomis priežastimis (ir su tomis, kurios jau aptartos, ir su tomis, kurias dar tik apžvelgsime). Reguliarūs vizitai yra galimybė užkirsti kelią ligoms. Kadangi sveikata – brangiausias turtas, nebijoti odontologų yra naudinga.
  5. Jei reikalinga procedūra, kurios metu gali skaudėti, taikoma nejautra. Pavyzdžiui, ne šiaip sau paplitęs toks žodžių junginys kaip beskausmis danties rovimas. Gydymas iš tiesų neprivalo kelti asociacijų su skausmu.

Odontologija nėra koks baubas. Tai medicinos sritis, skirta gerai dantų būklei. O kai dantys sveiki, tai ir šypsotis norisi, ir apskritai organizmas sveikesnis. Čia tiktų apibūdinimas „stabilumas“. Juk tvarkinga burnos ertmė aktuali visokiais atvejais. Pavyzdžiui planuojama kokia nors operacija, rodos, nesusijusi su dantimis, o prieš ją gydytojas klausia, ar dantys sveiki. Nes organizmas nėra vien atskiros dalys. Tai iš skirtingų organų susidedanti visuma, kur vienas turi įtakos kitam.

Dantų gydytojų dirba visoje Lietuvoje. Sostinės gyventojai gali užsukti į kliniką „Odontėja“ – čia nesvetima nei burnos higienos, nei estetinio plombavimo, nei dantų implantavimo tema. Kad ir koks klausimas kiltų, savo srities specialistai pasiruošę atsakyti ir pateikti geriausius gydymo variantus.

Kai dantys sveiki, tai ir šypsotis maloniau! O jie sveiki, kai į odontologus žiūrima ne su baime, o žinant, kad jie sąžiningai padarys viską, kas geriausia.

 

 

Post Author: Rašytojas.lt

1 thought on “Kodėl nereikia bijoti odontologų: 5 priežastys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.