Inkstų vėžys. Priežastys ir simptomai

Inkstų auglio simptomaiInkstų vėžys – rimta liga, kuria suserga vis daugiau mūsų planetos gyventojų. Priežastys yra įvairios, o gydymas sunkus, ypač jeigu vėžys jau yra pažengęs. Besikeičiantis klimatas, gyvenimo sąlygos ir kiti veiksniai turi įtakos inkstų auglio susiformavimui.

Inkstų auglio atsiradimo priežastys:

  • Rūkymas. Rūkymas tikriausiai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių gali atsirasti inkstų vėžys. Rūkymas padvigubina galimybę susirgti vėžiu, kaip ir kitomis ligomis. Ne be reikalo su rūkymu kovoja vis daugiau institucijų, yra skelbiamos akcijos, rengiamos konferencijos ir daromi pranešimai, kurie padėtų žmonėms atsisakyti šių nuodų.
  • Genetika ir hormonai. Ši priežastis irgi yra labai svarbi. Ilgalaikis inkstų ląstelių pažeidimas formuoja inkstų vėžį, kadangi ląstelėms kintant, joms dėvintis ant paties inksto formuojasi tam tikri gumbeliai, vadinami inkstų augliu arba kitaip, vėžiu.
  • Antsvoris. Antsvoris kenkia visiems žmonėms, dėl jo gali prasidėti įvairios ligos, įskaitant ir inkstų vėžį. Ypač moterims, turinčioms antsvorį, galimybė susirgti vėžiu padvigubėja.
  • Toksinės medžiagos. Toksinių medžiagų vartojimas, tokių kaip nafta, alyva, sunkieji metalai bei medikamentai gali sukelti inkstų vėžio atsiradimą.
  • Testosterono pagausėjimas. Testosterono pagausėjimas gali sukelti inkstų auglio atsiradimą.

Inkstų auglio ankstyvoje stadijoje atpažinti neįmanoma, kadangi jis yra beveik nepastebimas. Tik ligai paūmėjus ir atsiradus tam tikriems požymiams, žmonės supranta, kad su jų organizmu kažkas yra negerai ir pradeda gydymą. Inkstų auglio simptomai gali padėti kiekvienam žmogui suprasti, kas jam nutiko ir ko reikia imtis, norint pradėti gydymą. Žinoma, pastebėjus bet kokius inkstų auglio simptomus, būtina kreiptis į gydytojus profesionalus, kurie nustatytų vėžio stadiją ir pradėtų gydymą.

Inkstų auglio simptomai:

  1. Pirmasis inkstų auglio simptomas – atsiradęs kraujas šlapime. Iš esmės kraujas ten, kur jo netūrėtų būti, simbolizuoja pakitusią organizmo veiklą, todėl vos pastebėjus šį simptomą, būtina kreiptis į medikus.
  2. Antrasis simptomas – pakitęs svoris. Jeigu pastebėjote, kad jūsų svoris krenta be jokių priežasčių, tai gali reikšti atsiradusį auglį.
  3. Trečiasis simptomas – šono skausmas. Jeigu nuolatos, be jokios priežasties, net ir ramybės būsenoje, skauda šoną, būtina kreiptis į gydytojus, kurie nustatytų šio skausmo priežastį.
  4. Ketvirtasis simptomas – šlapimo susilaikymas. Jeigu norite šlapintis, tačiau to nepavyksta padaryti, arba jeigu nusišlapinote ir po kurio laiko norite vėl šlapintis, nors šlapimo pūslė tuščia, vertėtų tikrai sunerimti.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.