Daug problemų moterims sukeliančios šlapimo infekcijos

Urologo apžiūra moterimsĮvairios šlapimo infekcijos dažnai kankina moteris, o  dėl to kilus įvairiems sveikatos sutrikimams, urologo apžiūra moterims tampa tuo paskutiniu šiaudu, kurio jos kaip įmanydamos greičiau griebiasi. Beje, nustatyta, kad moterims šlapimo organuose bakterijų ir infekcijų įsiveisia dažniau negu vyrams. Priežasčių ir būdų, kaip galima „pasigauti“ infekciją yra daugybė, tačiau pagrindiniai ligos simptomai yra vos keli. Tai – skausmas ir nemalonūs pojūčiai (pavyzdžiui, deginimo jausmas) šlapinantis bei nuolatinis bėgiojimas į tualetą, tiek dieną, tiek naktį.

Urologo apžiūra moterims dažnesnė negu vyrams, kadangi įvairios fiziologinės bei anatominės moters organizmo ypatybės yra palankesnės jų kūne įsiveisti šlapimo organų infekcijai. Be to, vyriškiai turi prostatą, kuri atlieka apsauginę funkciją ir neleidžia į šlapimo pūslę ar šlapimtakius patekti infekcijoms. Tad jų susirgimo tokiomis ligomis rizika sumažėja ko ne dvigubai.

Taip jau nustatyta gamtos, kad itin svarbūs šlapimo ir jo pašalinimo iš organizmo organai moters kūne yra išsidėstę šalia vienas kito. Moters šlapimo anga, makštis bei išangė yra išsidėsčiusios paeiliui, todėl infekcijai patekti, tarkim, iš išangės į šlapimo takus yra vienas juokas. Todėl bene pagrindinė prevencinė priemonė yra higienos laikymasis. Priešingu atveju, mikrobai gali patekti į organų audinius ir ten gali kilti rimtas uždegimas.

Šlapimo pūslės uždegimas moksliškai vadinamas cistitu. Beveik pusei visų moterų jis buvo pasireiškęs bent kartą gyvenime. Turint infekciją ir jos nesigydant peršalimas, antibiotikai ar naujas sekso partneris gali dar labiau pabloginti esamą situaciją.

Tiesa, labai dažnai yra maišomi du specialistai urologai ir nefrologai. Pastaroji profesija yra jaunesnė, tačiau irgi neatskiriama nuo šlapimo infekcijų gydymo. Susidūrus su skausmu šlapinantis, dažnu lankymusi tualete, galima kreiptis tiek į urologą, tiek į nefrologą. Pagrindinis skirtumas tarp šių dvejų specialistų yra:

  • Nefrologų pagalba reikalinga, kai susiduriama su inkstų, šlapimų takų ligomis ar jų komplikacijomis ir dėl to reikalingos specialios fizioterapijos procedūros ar vaistai.
  • Urologo apžiūra moterims būtina, kai reikalingas rimtesnis šlapimo infekcijų gydymas. Tarkime, kai reikalingas inkstų akmenų šalinimas chirurgine operacija. Urologai gali atlikti įvairias intervencines diagnostikos procedūras.

Taigi, klastingos, iš tiesų nemalonios moterų problemos – šlapimo takų infekcijos – gali būti pagydomos su nefrologo arba urologo pagalba. Tik laiku į juos kreipkitės.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.