Blogas kojų kvapas – išgydomas sutrikimas

kodėl prakaituoja padaiUž gausų pažastų prakaitavimą ir nemalonų jų prakaito kvapą blogiau gali būti tik nosį riečiantis pėdų dvokas. Žmonėms, besiskundžiantiems šiuo sutrikimu, dėl to neretai net gėda lankytis svečiuose, kai nusiavę batus visiems sugadina nuotaiką prie stalo, o ką kalbėti apie vargą kasdien keičiant po dvi poras kojinių ir kiekvienus naujutėlius batus, kurie apsikrečia nemaloniu kvapu jau po kelių nešiojimų?

Jei kyla klausimai, kodėl prakaituoja padai ir ar įmanoma to išvengti, galime jums padėti. Visų pirma, nepasiduokite kompleksams ir stenkitės dažniau ir rūpestingiau laikytis pėdų higienos – keiskite kojines, naudokite pėdų antiperspirantus. Šią problemą įveikti padės susipažinimas su jos šaknimis.

Šio sutrikimo priežastys gali būti kelios. Pirma, pėdų prakaitavimas gali keliauti giminėje iš kartos į kartą. Taigi, jeigu jūsų tėvas niekados negalėjo pasigirti neturaliu kojų kvapu, tikėtina, jog tai kankina ir jus.

Be pažastų, pėdos bei delnai yra vienos gausiausiai prakaituojančių kūno vietų. Per dieną viena pėda gali išskirti apie pusę litro prakaito. Be genetikos, egzistuoja ir kitų priežasčių, kodėl prakaituoja padai. Viena jų – hormoniniai sutrikimai. Paaugliams gausiau prakaituoja padai bręstant, o moteris – menopauzės metu.

Įdomu, kad nors aštrų pėdų kvapą sukelia prakaitas, jis savaime neturi kvapo. Pėdų prakaitas sudarytas iš vandens ir druskų, tačiau patį pėdų kvapą sukelia ant pėdų odos gyvenančios bakterijos, kurios minta prakaitu, ir jų ekskretai. Kadangi pėdos yra dažniausiai aklinai uždara vieta (nešiojame kojines, avalynę), tai ir bakterijos ima intensyviau maitintis prakaitu tamsioje ir šiltoje vietoje.

Tačiau vėl gi grįžtame į pradžią – jeigu pėdos taip gausiai neprakaituotų, odos bakterijos neturėtų kuo maitintis, tad ir pėdų kvapas būtų silpnesnis. Taigi, kaip sumažinti pėdų prakaitavimą?

Prakaito liaukų veiklą efektyvia stabdo aliuminio chlorido druska, eterinis levandų aliejus, sodos vonelės. Rimtesni atvejai gali būti gydomi jonoforezės procedūromis (žemo dažnio elektros srove veikiamos prakaito liaukos) arba leidžiamomis botulino toksino injekcijomis. Bet kuriuo atveju negalima užmiršti higienos – būtina dažnai keisti kojines ir dezinfekuoti avalynę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.