20 faktų apie visų dievinamas gėles

gėlės

Gėlės mus visuomet užburia savo ypatingu kvapu ir nepralenkiamu grožiu, tačiau daugybė gėlių slepia ir begalę įdomių bei intriguojančių paslapčių. Gėlės ir kiti augalai tūkstančius metų buvo ir tebėra naudojami medicinoje. Tuo tarpu kai kurios gėlės, tokios kaip lotosas, turi ir religinės bei istorinės svarbos. Be to, daugybė gėlių pasižymi išskirtinėmis formomis ir labai retomis savybėmis. Todėl siūlome jums pasinerti į nepakartojamą gėlių pasaulį, kuris neabejotinai vertas kiekvieno iš mūsų pagarbos.

 1. Olandijoje tulpių svogūnėliai XVII a. buvo vertingesni už auksą.
 2. Senovės civilizacijos degindavo astrų lapus siekiant atbaidyti piktąsias dvasias.
 3. Maisto gamyboje tulpių svogūnėliai gali būti naudojami vietoje svogūnų.
 4. Chrizantemos Maltoje yra siejamos su laidotuvėmis ir asocijuojamos su nesėkme.
 5. Labai brangus prieskonis šafranas yra gaunamas iš daržinio kroko purkų.
 6. JAV beveik 60% šviežiai nuskintų gėlių atkeliauja iš Kalifornijos.
 7. Prieš šimtus metų, kai vikingai įsiveržė į Škotiją, juos sulėtino usnys, tokiu būdu suteikiant škotams laiko pabėgti. Dėl šios priežasties usnis Škotijoje yra pripažinta nacionaline gėle.
 8. Džiuljetos rožė yra žinoma ir kaip „3 mln. svarų rožė“. Pastarąjį pavadinimą ji gavo todėl, kad būtent tiek investicijų rožių veisėjui David Austin prireikė išveisti naujai rožių veislei. Be to, tai pareikalavo net 15 metų! Dabar vos vieno Džiuljetos rožės žiedo kaina prasideda nuo 90 svarų sterlingų.
 9. Mokslininkai 2002 m. Kinijos šiaurės rytuose atrado pačią seniausią gėlę pasaulyje. Gėlė, kuri buvo pavadinta Archaefructus sinensis, žydėjo apytiksliai prieš 125 mln. metų ir buvo panaši į leliją.
 10. Katilėlio sultys senovėje buvo naudojamos gaminant klijus.
 11. Kiaulpienės gali atrodyti kaip eilinės žolės, tačiau šiose gėlėse ir jų lapuose yra labai daug vitamino A ir C, geležies, kalcio ir kalio.
 12. Shenzhen Nongke orchidėja yra pati brangiausia kada nors parduota gėlė – šios orchidėjos žydi tik kartą per 4 -5 metus ir savo vardą gavo universiteto, kuriame buvo išveistos, garbei. Mokslininkams prireikė net 8 metų, kol sukūrė tobulai atrodančią orchidėją. Ji 2005 m. vykusiame aukcione buvo parduoda už įspūdingą 200 000 USD sumą.
 13. Mėnulio gėlė yra vienintelė pasaulyje naktį pražystanti orchidėja.
 14. Iš augalo, pavadinimu Nicotiana, yra išgaunamas tabakas, o iš jo gaminamos cigaretės.
 15. Kai mormonų pionieriai atvyko į Salt Lake slėnį, jie išgyveno valgydami sego lelijos šaknis. Dabar ši gėlė yra Jutos valstijos gėlė.
 16. Į kukurūzų miltus panašūs milteliai, žinomi kaip maranta, yra išgaunami iš Marantha arundinacea. Anuomet čiabuviai marantą naudojo pašalinant toksinus iš užnuodytų strėlių padarytų žaizdų. Šiandien, maranta yra naudojama „sutvirtinant“ pyragus ir želė.
 17. Šventagaršvė šimtus metų Europoje buvo naudojama gydant bene viską – nuo buboninio maro, iki virškinamojo trakto sutrikimų. Buvo manoma, kad šventagaršvė gali atbaidyti piktąsias dvasias.
 18. Vingirinis stieblapis Amerikos čiabuvių moterų buvo naudojamas palengvinant gimdymą.
 19. Viduramžiais buvo tikima, kad rasakila turi magiškų gydomųjų savybių.
 20. Kai gimė Achilas, motina jo galvą pirmiausia įmerkė į paprastosios kraujažolės arbatos vonelę, tikint, kad tai gali jį apsaugoti. Paprastoji kraujažolė vis dar yra žinoma kaip turinti gydomųjų savybių, o Pirmojo pasaulinio karo metais buvo naudojama gydant karių žaizdas.

Taigi, kitą kartą, kai eisite pro nuostabiai kvepiantį gėlių sodą, skirkite minutėlę ir pažvelkite į tai, kokios gėlės auga sode. Viena iš jų gali turėti paslaptingų gydomųjų galių. Tuo tarpu kita gali turėti labai ilgą ir turtingą istoriją. Todėl niekuomet nepamirškite, kad kiekviena gėlė turi išskirtinių savybių ir gali papasakoti labai daug įdomių dalykų.

Naudingais faktais apie gėles pasidalino floristikos prekių el. parduotuvė GeliuPasaulis.lt.

 

 

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.