Tiesūs dantys – dantų plokštelės nuopelnas

Plokštelė dantų tiesinimuiDantys – žmogaus veidrodis, atspindintis jo gyvenimo būdą, žalingus įpročius, netgi sveikatos būklę. Tikrai nemažai žmonių turi kreivus dantis ir netaisyklingą žandikaulį, tad dėl šios priežasties, norėdami išspręsti problemą, kreipiasi į ortodontus. Vienas tinkamiausių būdų, norint ištiesinti kreivus dantis – plokštelė dantų tiesinimui.

Plokštelė dantų tiesinimui

Ortodontinis gydymas yra taikomas įvairaus amžiaus žmonėms: vaikams, paaugliams ir netgi suaugusiems. Amžiaus apribojimų nėra, tačiau plokštelė dantų tiesinimui dažniausiai rekomenduojama vaikams, kuriems jau yra iškritę pieniniai dantys ir išaugę nuolatiniai. Dantų plokštelė tiesina dantis, taiso netaisyklingą žandikaulio padėtį, koreguoja veido simetriją ir suteikia galimybę, po kurio laiko, tiesia šypsena džiaugtis jau nuo pat ankstyvo amžiaus.

Plokštelė dantų tiesinimui rekomenduojama vaikams nuo 8 – 13 metų, tuo metu kai jų veidas auga ir aktyviai keičiasi. Šiame amžiaus tarpsnyje užtenka dantų plokštelės, kadangi ji lengvai gali koreguoti dantis ir sąkandį.

Gamyba

Plokštelė dantų tiesinimui gaminama individualiai kiekvienam žmogui. Ortodontas nuima dantų antspaudus, juos siunčia dantų plokštelių gamintojams, kurie suformuoja plastmasę, atitinkančią kliento burnos formą. Dantų plokštelė yra tvirtinama prie dantų, esant reikalui ją galima lengvai išimti ir paskui vėl įsidėti.

Plokštelė dantų tiesinimui pačioje gydymo pradžioje gali sukelti tam tiktų nepatogumų:

  • gali sutrikti kalba;
  • gali būti sunku nuryti maistą, seiles;
  • gali jaustis nemalonus skausmas;
  • dantys gali pasidaryti jautresni nei įprastai.

Rekomendacijos įsidėjus dantų plokštelę:

  • gydytojas tikrai nurodys kiek valandų per dieną reikia nešioti dantų plokštelę, tačiau pirmąsias kelias dienas ją būtinai užsidėkite bent kelias valandas;
  • įsidėjus dantų plokštelę, su ja valgyti nepatartina. Kiekvieną kartą, kai planuosite valgyti, išimkite ortodontinį aparatą ir įsidėkite į jam pritaikytą specialią dėžutę;
  • reguliariai valykite plokštelę, kad ant jos nesikauptų bakterijos ir kiti nešvarumai;
  • rūpinkitės dantų higiena – dantis valykite kelis kartus per dieną, nepamirškite tarpdančių siūlo ir dantų skalavimo skysčio;
  • dantų plokštelė yra iš ties svarbus daiktus, todėl nemėtykite jos, nepalikite bet kur, o kas kart išsiėmę, būtinai įsidėkite į jai skirtą dėžutę.

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.