Protinio danties rovimas. Šalinti ar nešalinti?

Protinio danties rovimasProtiniai dantys – tai dantys, kurie išdygsta vėliausiai žmogaus burnos ertmėje, maždaug pilnametystės metu, kartais ir vėliau. Dažnai nutinka ir taip, kad kai kurie protiniai dantys taip niekada ir neišdyksta. Šie protiniai dantys yra vadinami retinuotais, kitaip – neišdygusiais dantimis.

Išdygusius dantis yra patariama šalinti tada, kai jie yra netinkamai išdygę ir gali sukelti tam tikrų komplikacijų. Kadangi protiniai dantys yra labiausiai nutolę burnoje, todėl juos dažnai yra sunku tinkamai išvalyti, nes dantų šepetėlis paprasčiausiai jų nepasiekia. Gerai neprižiūrėti, dantys pradeda pūti, o dėl to gali atsirasti blogas kvapas burnoje, taip pat į juos įsiėdęs kariesas po truputį gali apimti ir kitus burnoje esančius dantis bei sukelti uždegimą. Neišdygusius dantis, kitaip retinuotus, yra būtina šalinti todėl, kad juose gali įsiveisti infekcija, prasidėti dantenų uždegimas, taip pat dantenos gali patinti.

Protinio danties rovimas – neskausminga procedūra, tačiau vėliau galinti sukelti tam tikrus nemalonius pojūčius: tinimą žando srityje, gali atsirasti mėlynės, sunku kramtyti.

Yra keletas patarimų, ko negalima ir ką privaloma daryti po protinio danties rovimo:
1. Negalima vartoti alkoholio, taip pat rūkyti;
2. Būtina dantis skalauti specialiu, gydytojo nurodytu burnos skalavimo skysčiu. (Dažnas pagaili tinkamam skalavimui skysčiui pinigų ir jo nenusiperka. To geriau vengti, nes vis dėlto burnos ertmėje po valgio gali likti maisto likučių, kurių nepašalinus ar neišskalavus burnos skysčiu gali prasidėti infekcija);
3. Pirmomis dienomis nepatartina valgyti sriubos, taip pat kietų maisto produktų;
4. Norint, kad patinimas nuslūgtų, patariama žandą šaldyti ledu;
5. Negalima aktyviai sportuoti;
6. Svarbiausia – venkite skersvėjų. Po protinių dantų rovimo geriausia kelias dienas pabūti namuose ir neeiti į lauką, nes perpūtus žandą, gali atsirasti infekcija.

Kartais po protinio danties rovimo žmonėms yra pasiūloma įsidėti danties implantą. Danties implantas yra reikalingas tam, kad žmogus nejaustų psichologinio diskomforto, taip pat, kad mažiau dėvėtųsi kiti burnos ertmėje esantys dantys.

Protinio danties rovimas yra nebūtinas tada, kai yra tinkamai išdygęs ir žmogus gali jį pasiekti bei tinkamai išvalyti, taip užtikrindamas, kad protinis dantis nesukels jokių, prieš tai minėtų komplikacijų. Plačiau apie protinių dantų rovimą skaitykite čia: http://www.pilene.lt/paslaugos/chirurgine-odontologija/dantu-rovimas.

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.