Kur gali būti naudojama druska NaCI?

Natrio chlorido druska yra plačiai naudojama visame pasaulyje. Dar vadinama anglies druska ji įprastai yra kiekvieno mūsų namuose. Dažniausiai būtent ją naudojame gaminime, tačiau yra ir daug kitų tikslų, kuriems galima panaudoti šią medžiagą. Ne visi žino, kad druska NaCI yra tokia universali, plačiai taikoma ir naudojama įvairiose sferose.

Kelininkų darbe

Druskos savybė tirpinti sniegą yra plačiai taikoma kelininkų darbe. Daugybę metų jų darbe naudojama druska NaCI. Čia plačiai naudojama įvairaus stambumo druska, kuri naudojama pagal situaciją. Tiesa, vairuotojai nesidžiaugia šia priemone, kadangi druska, nusėdusi ant automobilio kėbulo, gali graužti, palikti baltus ruožus ir pakenkti automobilio kėbului. Tačiau net ir ieškodami alternatyvių sprendimų, kelininkai žino, jog šiandien dienai tai yra pigiausias ir geriausiai prieinamas sprendimas norint apsaugoti kelius nuo sniego ir ledo žiemos sezonu.

Vandens minkštinimui

Dar viena vieta, kur plačiai naudojama druska NaCi – tai yra vandens minkštinimas. Kiekvienas, savo namuose turintis vandens minkštinimo filtrą žino, kad jam reikalinga speciali druska. Jos vaidmuo vandens minkštinimo procese yra labai svarbus. Todėl svarbu pasirinkti kokybišką ir gerą druską filtrui. Dažniausiai ją parduoda specializuoti gamintojai. Pavyzdžiui, filtrus montuojančios įmonės. O prireikus, nereikia ieškoti, kur pirkti specialios druskos, nes paskambinus pardavėjui, druską jis gali pristatyti tiesiai į namus.

Sode ir kieme

Žinoma, jog be druskos neapsieitų jokia šeimininkė. Druska NaCI yra nepamainomas pagalbininkas kieme ir sode. Druska gelbsti, kai reikia pamaitinti augalus, kuriems trūksta azoto. Taip pat druskos tirpalas padeda norint atsikratyti piktžolių plytelių ar trinkelių tarpuose arba nutirpinti sniegą žiemą nuo takelių ir namo prieigų.

Namų tvarkymui

Ne ką rečiau vandens tirpalai yra naudojami ir namų tvarkymui. Pavyzdžiui, kai reikia išvalyti įsisenėjusias dėmes. Dažnai naudojami sodos ir druskos deriniai, įvairūs mišiniai. Natūralūs namų valymo būdai kasmet vis labiau populiarėja. Vis daugiau žmonių ieško, kaip išvengti kenksmingų aplinkai sprendimų. Pavyzdžiui, siekia atsisakyti cheminių valymo priemonių, todėl ieško, kuo jas galėtų pakeisti natūraliomis medžiagomis. Druska gali būti viena iš šių priemonių. Beje, druska gali padėti ne tik tvarkantis namus, bet ir valant jų energiją. Sako, kad druska sugeria blogas emocijas ir energiją, tad jos turėti namuose – visuomet naudinga.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.