Kaip taupiai apšildyti namą?

namas

Namo apšildymas yra neabejotinai viena svarbiausių užduočių su kuria susiduria žmonės, statydami savo būstą. Visiems norisi gyventi šiltuose ir jaukiuose namuose, bet tuo pačiu, pageidauja, kad nereikėtų už tai labai daug mokėti. Būtent todėl šeimininkams tenka įvertinti įvairius apšildymo variantus, siekiant išsirinkti patį efektyviausią ir taupiausią. Rinkoje yra daugybė šilumos katilų, naudojančių skirtingą kurą, kuris dažniausiai ir būna pagrindiniu pasirinkimo kriterijumi. Tačiau iš tiesų daug svarbiau yra išgaunamas šilumos panaudojimo efektyvumas, o ne naudojamo kuro kaina. Štai keli žingsniai, leisiantys užtikrinti, jog jūsų namuose bus tikrai šilta ir šildymo sezonas nekels streso dėl didelių išlaidų.

  • žingsnis – alternatyvūs šilumos šaltiniai. Suprantama, kad namų šeimininkai dažniausiai ir taip naudoja vienokius ar kitokius šilumos katilus, tad alternatyva šiuo atveju gali tapti šiuolaikiniai šilumokaičiai, tai yra rekuperatoriai ir šilumos katilai. Jų pagalba galima ne tik dar taupiau šildyti patalpas žiemą, bet ir vėdinti jas, kai oro temperatūra lauke tampa nebe tokia komfortabili. Naudojant aplinkoje esančią šilumą galima gauti papildomai iki 75 % šilumos.
  • žingsnis – įrenginiai, mažinantys šilumos praradimus. Senieji ketaus radiatoriai tikrai nėra pats taupiausias sprendimas, tad juos geriau būtų pakeisti šiuolaikiniais sprendimais su automatinais termoreguliatoriais. Tai suteiks ne tik daugiau šilumos, bet ir komfortą.
  • žingsnis – apšildom namą. Tai tikrai nėra paskutinis pagal svarbą žingsnis. Kokybiškai apšildytas namas padės sutaupyti labai daug pinigų, nes leis efektyviau išnaudoti gaunamą šilumą. Per sienas ir stogą galima prarasti iki 60 % pašildyto oro, o pridėjus langus ir duris, skaičius gali padidėti iki 80 %. Todėl, įsirenginėjant namą, ypatingą dėmesį skirkite kokybiškiems produktams, leidžiantiems užkirsti kelią lauko šildymui.

Post Author: Rašytojas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.