Vyriški kombinezonai – populiarus vyriškų profesijų atributas

vyriški kombinezonaiKombinezonas – tai vientisas drabužis, kurį sudaro kelnės sujungtos su viršutine palaidinės tipo dalimi. Anksčiau vyriški kombinezonai buvo darbo drabužiai, skirti darbininkams arba kareiviams. Tačiau per pusantro šimto metų istorijos šis rūbas kito, prisitaikė ir išpopuliarėjo. Dabar siuvami ne tik vyriški kombinezonai, bet ir moteriški, skirti ne tik drabui, bet ir laisvalaikiui, juos galima dėveti netgi ofise ar šventiniuose renginiuose.

Kombinezono istorija prasidėjo dar XIX amžiuje. Jo pabaigoje JAV bendrovė „Levi Strauss & Co.“ ėmė siūti darbinius kombinezonus iš džinsinio audinio. 1919 metais italų dizaineris Thayath sukūrė populiariausią savo gaminį – TuTa kombinezoną. Kombinezoną jis įvardijo kaip „inovatyviausią futuristinį drabužį per visą Italijos mados istoriją“. Tai ir davė pradžią mūsų laikų kombinezonams. Nors jis buvo kuriamas kaip praktiškas kasdieninis rūbas, tačiau jį ypač pamėgo aukštoji visuomenė.

Ypač plačiai vyriški kombinezonai buvo pradėti naudoti Antrojo pasaulinio karo metais. Buvo siuvami specialūs kombinezonai tankistams, lakūnams, parašiutininkams ir pėstininkams. Taip pat buvo gaminami maskuojamų spalvų kombinezonai, skirti žvalgams.Kombinezonai galėjo būti žieminiai ir vasariniai. Žieminiai kombinezonai buvo balti. Netgi buvo siuvami dvipusiai kombinezonai – viena pusė tamsi, o kita balta.

Mūsų dienomis kombinezonai ypač populiarūs. Juos dažnai dėvi tam tikrų profesijų atstovai, nes kombinezonai tapo jų profesine uniforma. Kombinezonai ypač praverčia sportininkams, pavyzdžiui: automobilių ar motociklų lenktynėse vairuotojai dėvi kombinezonus, kurie saugo juos nuo liepsnos ir trinties. Lakūnų ir astronautų kombinezonai gaminami iš specialaus izoliacinio audinio, taip pat saugo nuo karščio ir yra pritaikyti gravitacijai ir manevrams dideliame aukštyje. O štai slidininkai dėvi slidinėjimo kombinezonus, kurie saugo nuo šalčio. Be to slidininkų ir čiuožėjų kombinezonai padeda jiems lenktyniauti, nes jie yra specialūs, priglundantys prie odos, todėl suteikia judėjimo laisvę ir tuo pačiu sumažina oro pasipriešinimą.

Vyriški kombinezonai – darbinis automechanikų ir santechnikų rūbas, paprastai jų kombinezonai yra laisvesni, tačiau taip pat pasižymi apsauginėmis funkcijomis. Kai kuriose šalyse kombinezonai naudojami tais atvejais, kai reikalinga vienoda institucijos apranga. Tada kombinezonai yra patogus sprendimas, nes jie gali būti unisex drabužiai ir tinka įvairių kūno formų žmonėms. Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje ryškūs oranžiniai kombinezonai dažnai naudojami kaip kalinių uniformos, nes toks drabužis gerai matomas ir palengvina kalinių identifikavimą.

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.