
Masažas visais laikais buvo geriausiai žinomas dėl savo atpalaiduojančių ir veiksmingai stresą mažinančių savybių. Švelnus ir atpalaiduojantis masažas gali atpalaiduoti raumenis ir panaikinti jų skausmą, sumažinti stresą, pagerinti miegą, nuotaiką ir bendrą savijautą.
Tačiau masažo terapija neapsiriboja vien tik lengvesniu atsipalaidavimu. Masažas pasižymi ir gerokai didesniais privalumais žmogaus sveikatai. Tiesą sakant, atlikti tyrimai rodo, kad terapinis arba medicininis masažas gali padėti sergant net ir labai sunkiomis ligomis.
Masažo terapijos metus pacientas yra masažuojamas profesionalaus ir patyrusio masažo specialisto, kuris puikiai išmano žmogaus anatomiją, yra įvaldęs skirtingas masažo technikas ir geba veiksmingai bei tiksliai nustatyti problemines vietas, į kurias būtų susitelkiama terapinio masažo seanso metu.
Terapinio masažo metu paprastai didesnis dėmesys yra skiriamas minkštiesiems audiniams – raumenims, sausgyslėms ir raiščiams, kurie juda ir palaiko visą mūsų kūną. Bendrosios praktikos gydytojas ar kineziterapeutas gali rekomenduoti žmogui pasinaudoti terapiniu arba gydomuoju masažu tam, kad tokiu būtų jis galėtų jam numatytą gydymo planą paversti veiksmingesniu ir pilnavertiškesniu. Taip pat terapinis masažas gali tapti vienu iš natūralių sprendimų, jei jau kurį laiką nepavyksta sulaukti norimo rezultato taikant kitus tradiciniam gydymui priskiriamus metodus. Tokiu atveju reguliari masažo terapija gali būti labai naudinga.
Masažas gali sumažinti diskomfortą ir skausmą
Masažo specialistas gali taikyti įvairias masažo technikas siekiant palengvinti ar išspręsti daugelį sveikatos problemų – tiek kalbant apie lėtines, tiek ir apie ūmines sveikatos problemas. Tarp tokių sveikatos problemų, kurių gydymui padeda terapinis masažas, gali būti:
- Dažnai pasitaikančios fizinės traumos, kurios kyla dėl sėdimos arba stovimos padėties, kurioje kasdien be pertraukos išbūnama bet po keletą valandų.
- Migrena, klasterinis galvos skausmas, įtampos sukeliami galvos skausmai arba galvos skausmai, kuriuos sukelia sinusai.
- Kaklo traumos.
- Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ir raumenų sutrikimai.
- Patempimai (kai uždegimas jau yra nurimęs).
- Apatinės nugaros dalies skausmas.
- Tendinitas (sausgyslių uždegimas).
- Dažnai pasitaikantis raumenų skausmas.
- Pooperacinis randinis audinys (tik su gydytojo leidimu).
- Pečių sąstingis.

Ko galima tikėtis masažo terapijos metu?
Iš tikrųjų reikėtų suprasti, kad nėra tipinės ar standartinės terapinio masažo rutinos. Kiekvienas atvejis gali būti labai skirtingas ir individualus. Jūsų masažo specialistas parinks ir pritaikys masažo techniką bei masažinius judesius atsižvelgiant į jūsų poreikius ir tai, su kokiomis sveikatos problemomis jūs šiuo metu susiduriate.
Kai jūs pirmą kartą kreipsitės į pasirinktą masažo specialistą dėl pirmojo vizito, labai svarbu šios srities specialistui kaip įmanoma tiksliau ir išsamiau nupasakoti su kokiomis problemomis jūs susiduriate, ką jums rekomendavo jūsų gydytojas ir kokias problemas jūs norėtumėte išspręsti masažo terapijos pagalba. Jei masažo specialistas iš anksto žinos, kodėl jūsų gydytojas jums rekomendavo terapinį masažą, kokios jūsų kūno vietos yra probleminės ir dėl kokių priežasčių jūs susidūrėte su tokiomis sveikatos problemomis, jam bus kur kas lengviau atsakyti į jūsų klausimus ir parinkti tinkamiausias masažo technikas.
Kuo daugiau informacijos masažo specialistui jūs suteiksite, tuo geriau. Tuo tarpu, jei masažo specialistas nebus gerai susipažinęs su jums būdingomis sveikatos problemomis, jis jus galės nukreipti pas savo kolegas, kurie specializuojasi atitinkamoje srityje ir galėtų jums pagelbėti.
Masažo terapijos metu gali skambėti rami ir atpalaiduojanti muzika, kurios pagalba jums galėtų būti lengviau atsipalaiduoti. Taip pat neretai masažo seanso metu yra naudojami ir eteriniai atliejai, kurie prisideda prie lengvesnio nusiraminimo ir atsipalaidavimo. Tokio terapinio masažo metu paprastai didesnis dėmesys būna skiriamas konkrečioms probleminėms kūno vietoms, o ne visam kūnui tolygiai.
Jei jūsų masažo seanso trukmė bus 60 min., masažo specialistas didžiąją laiko dalį masažuos jūsų kūno vietas, kuriose jaučiate tam tikrus nemalonius pojūčius, tačiau taip pat kartu gali masažuoti ir kitas raumenų grupes, tokiu būdu atpalaiduojant raumenis, kurie dėl kitoje kūno vietoje patirtos traumos ar kitų sveikatos problemų susiduria su didesniu krūviu.
Kuo terapinis masažas skiriasi nuo atpalaiduojančio masažo
Masažiniai judesiai, kurie yra naudojami terapinio masažo seanso metu, gali būti gilesni nei pasirinkus atpalaiduojantį masažą. Taip pat tokio masažo metu galima justi šiek tiek didesnį jautrumą, kuomet masažo specialistas masažuos gilesnius audinius. Dėl šios priežasties yra labai svarbu informuoti masažo specialistą apie tai, jei masažo metu pradedamas justi pernelyg didelis spaudimas ir diskomfortas.
Masažo seanso metu masažo terapeutas gali pasitelkti skirtingas masažo technikas. Atsižvelgiant į problematiką ir pagrindinį tikslą, gali būti pasitelkiamas giliųjų audinių masažas, miofascialinis raumenų atpalaidavimas, veikiami trigeriniai taškai ir naudojamos kitos masažo technikos.
Masažas – puiki kompleksinio gydymo plano sudedamoji dalis
Dėl terapinio masažo į šios srities specialistus su įvairiomis sveikatos problemomis susiduriantys žmonės kreipiasi tiek savo iniciatyva, tiek ir tuomet, kai jiems tai padaryti rekomenduoja jų bendrosios praktikos gydytojas arba kineziterapeutas, masažą siūlant kaip papildomą kompleksinio gydymo plano sudedamąją dalį.
Tokiu atveju pradžioje terapinio masažo metu masažuotojas problemines vietas gali masažuoti trumpesnį laiko tarpą, pvz., apytiksliai 15 min. Tokiu būdu turėtų būti lengviau sulaukti norimo rezultato, jei lygiagrečiai yra pasitelkiamos ir kitos gydymui skirtos priemonės, tokios kaip kineziterapija. Masažo specialistas taip pat į numatomą gydymo planą gali įtraukti ir įvairius tempimus.
Masažo technikos, kurių metu yra susitelkiama į konkrečias problemines vietas, gali padėti reikšmingai sumažinti juntamą skausmą ir padidinti judesių amplitudę, suteikiant galimybę žmogui lengviau judėti ir funkcionuoti. Be to, tai gali labai pagelbėti ir paskatinant greitesnį gijimą. Taigi, jei terapinis masažas yra papildoma jūsų gydymo plano dalis, rezultatai gali būti ypač geri.
Kokios masažo technikos gali būti naudojamos?
Labai dažnai masažo specialistai pasitelkia Švedišką masažą, kurio pagalba yra padedama lengviau atsipalaiduoti ir nusiraminti. Tačiau taip pat gali būti pasitelkiama ir daugybė kitų masažo rūšių, tarp kurių yra giliųjų audinių masažas, rankų, kojų, pėdų, nugaros ar apykaklės masažas. Taip pat gali būti pasitelkiamos ir trigerinių taškų masažo technikos.
Kadangi kiekvienas atvejis yra skirtingas ir kiekvieno žmogaus atveju yra sprendžiama individuali sveikatos problema, platus skirtingų masažo rūšių pasirinkimas leidžia lengviau pasirinkti ir pritaikyti tinkamiausius masažinius judesius.
Kaip bebūtų, svarbu masažo specialistui labai tiksliai ir išsamiai nupasakoti pagrindines sveikatos problemas, juntamus skausmus ir kitus nemalonius pojūčius. Tokiu būdu taps lengviau nusitaikyti į problemines vietas, parenkant veiksmingiausią masažo techniką.
Daugiau apie skirtingas masažo rūšis: https://www.masazuotojas.lt/paslaugos/
Kaip dažnai turėtų būti lankomasi pas masažo specialistą?
Žmonėms, kurie neturi jokių specifinių ir sunkių sveikatos problemų, pas licencijuotą ir patyrusį masažo specialistą apsilankyti gali pakakti ir kartą per mėnesį. Tačiau tiems, kurie skundžiasi įvairiomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip nugaros skausmas ar raumenų skausmai, masažo terapija gali būti rekomenduojama per mėnesį pasinaudoti apytiksliai nuo trijų iki šešių kartų.