Prakaitavimo stabdymas – atsakingas procesas

Prakaitavimo stabdymasPrakaitavimas – natūrali žmogaus kūno reakcija. Šį reakcija ne tik, kad natūrali, tačiau žmogui ir itin reikalinga tam, kad palaikytų pastovią kūno temperatūrą. Kambario temperatūroje kiekvienas prakaituoja mažiau, o karštą dieną lauke – daugiau. Tačiau, kartais per didelis prakaitavimas, netgi ne karštą dieną, gali lemti atsiradusią hiperhidrozę – gausų prakaitavimą.

Hiperhidrozės tipai:

  • Nepatologinė;
  • Fiziologinė;
  • Pirminė;
  • Antrinė.

Nepatologinė hiperhidrozė – žmogus gausiai prakaituoja karštą dieną, intensyviai sportuodamas, dirbdamas, gerdamas karštus gėrimus arba valgydamas aštrų maistą.

Fiziologinė hiperhidrozė – žmogus prakaituoja dėvėdamas sintetinius drabužius, būdamas tvankioje, nevėdinamoje patalpoje.

Pirminė hiperhidrozė – gausų prakaitavimą sukelia endokrininės sistemos sutrikimai. Tai pirminė stadija, kurios metu gali prakaituoti visas žmogaus kūnas arba atskiros jo kūno dalys.

Antrinė hiperhidrozė – dažniausiai šis tipas nustatomas tada, kai žmogų kankina gausus prakaitavimas dėl tam tikros ligos. Nustačius ligą ir pradėjus ją gydyti, bėgant laikui, išnyksta ir pati hiperhidrozė. Dažniausiai antrinė hiperhidrozė kankina visą žmogaus kūną, o ne atskiras jo dalis.

Kaip sustabdyti prakaitavimą?

Prakaitavimo stabdymas – daug pastangų reikalaujantis procesas.

  1. Pirmas prakaitavimo stabdymo žingsnis – apsilankymas pas gydytoją, kuris nustatytų hiperhidrozės priežastis ir imtųsi gydymo.
  2. Kūno higiena. Tam, kad nekankintų gausus prakaitavimas, būtina prastis ryte ir vakare.
  3. Specialistai pataria vengti alkoholio, aštraus maisto, karštų gėrimų.
  4. Prakaitavimo stabdymas dezodorantų arba antiperspirantų pagalba.
  5. Atsiradusios ligos gydymas.

Prakaitavimo stabdymas užima daug laiko, tačiau šis procesas turi vykti atsakingai ir būtinai su gydytojo žiniomis.

Dažniausiai, dėl gausaus prakaitavimo, kūno temperatūra nepakyla. Tačiau, jeigu kankina stipresni simptomai: aukšta temperatūra, pykinimas, vėmimas, būtina kuo skubiau kreiptis į specialistą, nes tai gali būti jau pažengusios hiperhidrozės simptomai.

 

 

 

Post Author: straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.