Save gerbianti mergina turi bent keletą skirtingų liemenėlės ir kelnaičių komplektukus, atskirai liemenėlės, stalčių užima pižamos, naktinukai, pėdkelnės ir kiti mieli ir dailūs apatiniai drabužėliai. Kartais jie yra kaip gera investicija. Todėl tikrai nėra malonu, kuomet po kelių mėnesių ne nuolatinio nešiojimo apatiniai tampa nebeišvaizdūs, pakeičia spalvą ir formą bei tampa nebemalonūs nešioti. kaip to išvengti? Kaip prižiūrėti apatinį trikotažą, kad šis tarnautų kuo ilgiau?
Gamintojai rekomenduoja apatinį trikotažą skalbti rankomis. Ir tam yra rimta priežastis. Pirma, liemenėlių skalbimas turi būti itin delikatus. Metalinis lankelis nuo daužymosi į skalbimo būgną gali deformuotis. Taip pat karštas vanduo bei slėgis kenkia liemenėlių paminkštinimams, o džiovinimas gali juos sutraukti. Metaliniai segtukai besisukant gali įsivelti į nėrinius ir net juos sudraskyti. Tad daug lengviau išsaugoti nesugadintus apatinius galima skalbiant rankomis. O skalbimas paprastas, nereikia labai trinti, užtenka pamerkti vėsesniame vandenyje (apie 30 laipsnių) dešimčiai minučių, o paskui pasukti ranka kriauklėje ar dubenyje ir, žinoma, gerai išskalauti. Negręžkite!
Visgi, jei skalbimas rankomis atrodo kaip didžiausia mistika ir sunkumas, galite naudotis ir skalbimo mašina, tačiau tuomet reiktų imtis papildomų apsaugos priemonių. Apatinis trikotažas turėtų būti skalbiamas specialiame skalbimo maišelyje, kuris neleidžia liemenėlėms lietis tarpusavyje, nekimba jų kabliukai ir mažiau galimybių deformuoti lankelį. Antra, skalbkite su švelniomis skalbimo priemonėmis, rinkoje esama specialių skalbimo miltelių tinkamų ploniems ir delikatiems skalbiniams. Trečia, rinkitės specialų skalbimo rėžimą – mažiausia temperatūra ir sukimas(„Delicates“ arba pažymėta kaip skalbimo rankomis programa). Taip pat rekomenduojama nenaudoti minkštiklio.
Svarbu ne tik skalbimas, tačiau ir džiovinimas. Svarbiausia taisyklė – jokio tiesioginio karščio. Nedžiovinkite apatinio trikotažo ant radiatoriaus, ant saulės ar automatinėje džiovyklėje. Išskalbus tiesiog nusausinkite rankšluosčiu ir padėkite džiūti natūraliai.
Net ir skalbiant rankomis, labai svarbu nemaišyti spalvų, t.y. baltos liemenėlės neskalbkite su juoda, o raudonos su kūno spalvos. Nudažyti ir taip sugadinti apatinį trikotažą lengva, tačiau „atskalbti“ jo jau nepavyks – turėsite įdomios pilkšvos spalvos egzempliorių apatinių stalčiuje.